Precz z Autostradą Poznańską!

14.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Choć wydaje się to śmieszne, wcale takim nie jest.

Używana od 1947 roku nazwa Autostrada Poznańska musi ulec zmianie. Inaczej Unia nie da pieniędzy na jej modernizację. Miasto zaprasza do udziału w konkursie, w którym zostanie wybrana nowa nazwa dla ulicy Autostrada Poznańska. Propozycje można wysyłać już od
17 listopada, a do wygrania są dwa aparaty fotograficzne.
  
Autostrada Poznańska jest jedną z głównych dróg wjazdowych i wyjazdowych ze Szczecina przez Odrę w kierunku wschodnim i południowym oraz w stronę autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. Miasto planuje gruntowną przebudowę tej ulicy. Modernizacja będzie częścią podejmowanych przez władze Szczecina działań na rzecz stworzenia metropolitalnego wielofunkcyjnego węzła transportowego w tej części miasta.
 
Aby móc przystąpić do gruntownej modernizacji ul. Autostrada Poznańska, konieczne jest pozyskanie środków zewnętrznych. Taka możliwość pojawia się dzięki środkom unijnym dostępnym w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Nazwa ulica Autostrada Poznańska, obowiązująca w naszym mieście od roku 1947, okazuje się być kłopotliwą, w szczególności gdy chcemy pozyskiwać fundusze zewnętrzne na inwestycje rozwojowe w mieście. Eksperci zewnętrzni oceniający wnioski
o dofinansowanie bardzo często nie znają realiów lokalnych i opierają swoje decyzje na opisie przedsięwzięcia. W naszym przypadku częstym kłopotem okazuje się występowanie w nazwie obok siebie słów ulica i autostrada. Urzędnicy Unii odczytują to drugie literalnie, i na autostrady nie dają pieniędzy, bo te w większości państw są przedsięwzięciami prywatnymi.
 
Stąd rodzi się konieczność zmiany nazwy ulicy. Koszty związane ze zmianą nazwy pokryje Urząd Miasta zgodnie z obowiązującymi przepisami. W pierwszym etapie konkursu (od 17 do 30 listopada) przyjmowane będą propozycje nowej nazwy. Zgłoszenia można wysyłać na adres www.konkurs_nazwa@um.szczecin.pl
 
Propozycje powinny m.in. kojarzyć się ze Szczecinem, nawiązywać do charakteru miasta, jego specyfiki, położenia itp. W zgłoszeniu należy podać proponowaną nazwę, imię, nazwisko oraz adres zamieszkania. Jedna osoba może wysłać tylko jedną propozycję nowej nazwy.
 
W drugim etapie (od 2 do 14 grudnia) na stronie www.szczecin.pl zostanie umieszczona zostanie lista nazw, na które można oddawać głosy. Głosować będzie można wysyłając SMS pod numer 4322. Z jednego numeru telefonu będzie można oddać tylko jeden głos. Propozycja, która uzyska najwięcej głosów znajdzie się w projekcie uchwały Rady Miasta w sprawie zmiany nazwy ulicy Autostrada Poznańska. Autor tej propozycji zostanie nagrodzony cyfrowym aparatem fotograficznym. Taka sama nagroda przypadnie autorowi nazwy, która w głosowaniu SMS zgromadzi drugą liczbę głosów.
 
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się pod adresem:
http://www.szczecin.pl/UMSzczecinSwiat/chapter_59018.asp?soid=9A50FBE81FA7454C91EB25DE403D4947
 
Jest on też dostępny w trakcie trwania konkursu w sekretariacie Biura Komunikacji Społecznej i Marketingowej UM Szczecin – Pl. Armii Krajowej 1, pokój nr 4.  
 
Nową nazwę ul. Autostrada Poznańska poznamy 16 grudnia 2014 r. 
 
EL
Foto: I etap modernizacji Autostrady Poznańskiej. 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.