Prawobrzeże w odstawce

01.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wszystkie lokalne media – te małe i duże, rozpłynęły się w zachwycie, że 1 marca powrócił na ulice miasta rower miejski.

Dziennikarskie gwiazdeczki raczyły nawet wejść do magazynu rowerów i liczyć ileż to z nich trafi na ulice, i że będzie to już za moment. No jest, i co z tego? Dlaczego roweru nie ma na prawej stronie? Dlaczego nawet słowem nikt z NiOL (prowadzi szczeciński rower) nie zająknął się kiedy rower będzie na Prawobrzeżu?
 
Przypomnijmy pewne fakty. Gdy w połowie ubiegłego roku na sesji Rady Miasta radni podejmowali uchwałę o uruchomieniu Szczecińskiego Roweru Miejskiego, tylko jeden z siedmiu radnych I Okręgu Wyborczego (obejmuje Prawobrzeże), zapytał dlaczego od razu w pierwszym etapie rower nie obejmie Prawobrzeża? Uchwała w pewnym momencie zawisła nawet na włosku, ale magistracki wyjadacz pan Andrzej Grabiec z-ca dyrektora WGKiOś wkroczył na mównicę i zapewnił zebraną gawiedź, że rower miejski wystartuje na prawej stronie w przyszłym (czytaj tegorocznym) sezonie. Radni uwierzyli i „przyklepali” uchwałę.
 
Rozpoczyna się drugi sezon miejskiego roweru, ale nadal bez Prawobrzeża. W ani jednej medialnej informującym o starcie tegorocznego sezonu nie wspomniano o tym, by kiedykolwiek się stało, że rowerem ze Słonecznego będzie można rano w kilka minut pojechać na przykład na dworzec w Dąbiu, i dalej choćby expresem do Warszawy. Dlaczego tak łatwo zapomniano o Prawobrzeżu? Czy mieszkające tu 85 tysięcy ludzi to nie szczecinianie? Czy my do innej kasy miejskiej płacimy podatki? Dlaczego w milczenie zapadli radni I Okręgu? Kogo reprezentujecie i dlaczego żadne z was nie złożyło w tej sprawie choćby zapytania do prezydenta?
 
Pytania, pytania, pytania. Jako prawobrzeżanie jesteśmy okłamywani i pomijani. Mamy prawo się czuć odrzuceni, gdyż o rzeczy ważne i istotne musimy dosłownie się dobijać do magistrackich wrót! Sobie postawiliście 33 stacje rowerowe i uważacie sprawę za załatwioną. Tak się miastem nie rządzi! Tak nie wolno dzielić społeczeństwa, które czuje się pomijane. My też mamy prawo mieć swój rower miejski.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.