Praktykant

21.10.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nowa komedia Nancy Meyers jest tak samo zabawna i urocza jak jej poprzednie filmy, a do tego ma drugie dno i wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia o współczesnym świecie. Jeśli macie ochotę na sporą dawkę błyskotliwego humoru i film z oskarową obsadą, Praktykant z pewnością wam się spodoba.

Jest to historia pewnego bardzo dojrzałego mężczyzny, który zamiast tracić bezczynnie czas na emeryturze, postanowił zrobić coś ciekawego ze swoim życiem. Ben (Robert De Niro) jest siedemdziesięcioletnim wdowcem, osobą bardzo energiczną i pojętną, a do tego niesamowicie doświadczoną zawodowo. Jego nowym wyzwaniem jest funkcja stażysty w nowoczesnej firmie zajmującej się sprzedażą ubrań przez Internet. Szybko okazuje się, że jego urocza i zapracowana szefowa Jules (Anne Hathaway) mogłaby wiele skorzystać słuchając jego rad, nie tylko w sferze zawodowej, ale i prywatnej. Specyficzna przyjaźń jaka rodzi się pomiędzy młodą bizneswomen, a jej starszym o kilka dekad praktykantem, jest źródłem wielu zabawnych, ale i niesamowicie wzruszających sytuacji.
Oprócz wątków humorystycznych, Praktykant porusza także liczne ważkie i poważne kwestie społeczne, wśród których problemy pracujących matek wysuwają się na pierwszy plan. Jules jako odnosząca wielki sukces właścicielka firmy jest jednocześnie matką i żoną. Nie jest jej łatwo, zwłaszcza, że w jej rodzinie role są odwrócone i to mąż pozostaje w domu i poświęca się wychowaniu córki. W tej komedii jest także wiele ciekawych spostrzeżeń dotyczących kulturowego postrzegania płci i tego, jak bardzo zmienili się współcześni mężczyźni w stosunku do pokolenia swoich dziadków. Z wieloma zdaniami wypowiedzianymi przez De Niro do trzydziestoletnich chłopców nie sposób się nie zgodzić.
 
Warto wybrać się na tę komedię także ze względu na fantastyczne aktorstwo. Hathaway i De Niro są bez zarzutu. Zabawni, uroczy, wzruszający i intrygujący. Dzięki nim ta historia zostaje na długo w pamięci widzów.
 
Więcej recenzji znajdziesz na www.szczere-recenzje.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook