Pracownicy też zapłacą

22.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pracownicy Szpitala Zdroje zapłacą 35zł miesięcznie za parkowanie swoich aut na terenie placówki.

Takie ustalenia zapadły po rozmowach dyrekcji szpitala z załogą. Pracownicy otrzymają karty magnetyczne uprawniające do wjazdu na parking. Pacjenci za jednorazowe skorzystanie z parkingu płacą obecnie 3zł. Na terenie szpitala jest kilkaset miejsc postojowych rozrzuconych pomiędzy szpitalnymi pawilonami.

Sprawa opłat parkingowych przez pewien czas dzieliła dyrekcję i załogę, gdyż pierwotna propozycja była aby za korzystanie z parkingu wpłacać 100zł co kwartał. Wywołało to sprzeciw pracowników.

   Jak poinformowała Magdalena Knop rzecznik prasowy Szpitala Zdroje, po rozmowach zmieniono sposób wnoszenia opłat i teraz  będzie to 35zł miesięcznie aktywowane na karcie magnetycznej. Zadeklarowana liczba osób, które skorzystają z tego systemu pozwala wyliczyć, że da to Szpitalowi kwotę około 5 tys. zł miesięcznie. – To żadne pieniądze mając na uwadze fakt, że musimy wybudować nowe parkingi – dodała rzecznik. Zapowiedziała też, że Szpital będzie budować kolejne pawilony, w tym centralny budynek z lądowiskiem na dachu dla helikopterów. Wtedy połączy on cały kompleks szpitalny w jedną całość. Wokół powstaną też nowe miejsca parkingowe. 

   Z początkiem lutego nastąpi zmiana organizacji ruchu przy Szpitalu. Od 3 lutego chorzy będą mogli wjeżdżać do placówki przez bramę, która znajduje się 200 metrów wyżej ulicy Mącznej niż obecna. Z dotychczasowej bramy wjazdowej będą korzystać tylko pracownicy.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook