Prace postępują

25.07.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zgodnie z zapowiedzią, odwiedziliśmy place budowy dwóch największych na Prawobrzeżu inwestycji drogowych.

Na początek zajrzeliśmy na ulicę Szybowcową. Tu widać już część wyremontowanej ulicy. Ułożono kanalizację deszczową. Wykonano podłoże i obok ułożonego chodnika rozpoczęto asfaltowanie. Wykonawca rozpoczął prace od strony ulicy Portowej i posuwa się z nimi w kierunku ulicy Bośniackiej (też będzie remontowana), i dalej do ulicy Kraszewskiego. Na zakończenie inwestycj firma Mussing ma czas do końca tego roku, i z oglądu prac należy się spodziewac, że roboty będą zakończone w terminie.
 
Na ulicy Wiosennej także rozpoczęło się asfaltowanie. Wcześniej wykonano chodniki, ścieżkę rowerową i przygotowano do asfaltowania drogę wspomagającą – przyszyły plac postojowy dla ciężarówek. Tu termin zakończenia robót to 22 września, i choć z tytułu sezonu wakacyjnego nieco tempo osłabło, nic nie wskazuje by roboty się opóźniły.
 
Zakończenie tej inwestycji pozwoli na lepsze skomunikowanie Dąbia, Załomia i Wielgowa ze Słonecznym i Bukowym. Do remontu pozostanie tylko niewielki odcinek ulicy Wiosennej od ulicy Gryfińskiej do przejazdu kolejowego. Zgodnie z zapowiedzią ma być remontowany w przyszyłym roku, podobnie zresztą jak sam przejazd. Tak więc mimo wakacji i okresu urlopowego roboty na obu tych ważnych inwestycjach idą zgodnie z założeniami.
 
EL
 

Podziękowania panu Pawłowi K., za okazaną pomoc.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook