Pożegnanie reala

28.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pierwszy w Polsce sklep tej sieci powstał w 1997 roku na Prawobrzeżu.

Po 17 latach sklepy Real znikają z lokalnego i polskiego rynku handlowego. W Szczecinie są trzy hipermarkety Reala, które  zmienią szyldy i asortyment. Na Prawobrzeżu i w CH Galaxy zastąpi je sieć Auchan, która łącznie z Carrefourem będzie mieć po trzy sklepy w Szczecinie. Przewiduje się, że najdalej w końcu lata 2015 roku powinny zniknąć z pejzażu charakterystyczne neony „real”.
 
Jak informuje przedstawicielka sieci Auchan, obie sieci mają czas na przejęcie do końca 2015 roku, ale z pewnością zmiana szyldów, asortymentu towarów i kart klienta nastąpi szybciej. Obu stronom na tym zależy. Sieć Real należąca do Grupy Metro całkowicie kończy działalność w Polsce. Z 57 marketów tej sciei, 49 przejmuje Auchan, w tym dwa w Szczecinie. Ten w CH Ster (Gumieńce) jest już sprzedany innej sieci, ale obie strony utrzymują to w tajemnicy. Wynika to z zaleceń UOKiK, który określił Auchanowi zasady i ilość sklepów na danym terenie.  
 
Spieszymy też uspokoić klientów posiadających karty Payback z Reala, że nic nie stracą ze zdobytych punktów, gdyż przejmie ich Skarbonka – program lojalnościowy Auchan, bądź będą mogli zrealizować swoje karty w tych sklepach gdzie działa Payback. Niemal rok zajęło sieci Auchan uzgadnianie z UOKiK zasad działania po przejęciu sieci Real, by nie stała się siecią dominującą na polskim rynku. Te negocjacje już się zakończyły i Auchan zaczyna przejmować sklepy Real.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.