Pożegnali absolwentów, początek wakacji

25.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Szkole Podstawowej nr 23 przy ulicy Mierniczej odbyła się podniosła uroczystość.

W szkolnej auli pożegnano absolwentów czyli uczniów klas szóstych. W uroczystości wzieli udział zaproszeni goście z ramienia Rady Rodziców, Rady Osiedla Dąbie, straży miejskiej, grono pedagogiczne, rodzice no i przede wszystkim uczniowie klas szóstych i piątych.
 
Przy dźwiękach hymnu państwowego na salę wniesiono sztandar szkoły. Następnie głos zabrała Barbara Bachanek-Jóżwiak - dyrektor szkoły. W swojej wypowiedzi zwróciła uwagę, że uczniowie otrzymali pierwsze w życiu świadectwo poświadczające ukończenie pierwszego stopnia edukacji. – Rozpoczynacie życie bardziej odpowiedzialne, już częściowo na własny rachunek, dlatego wykażcie się odpowiedzialnością i wzorową postawą – mówiła pani dyrektor. Życzymy wam dużo sukcesów na drodze do wiedzy, która was ubogaci i pozwoli w przyszłości podjąć odpowiednią pracę – dodała. Reprezentanci klas piątych złożyli ślubowanie na sztandar szkolny i przejęli go od absolwentów szkoły.
 
Następnie wychowawcy klas VI a i b, przy udziale dyrekcji szkoły, wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów i sportowców oraz za udział w olimpiadach przedmiotowych. Albumowe wydania książek, słowniki, statuetki i plakietki, to nagrody dla najlepszych. Wyróżnienia otrzymali też rodzice najlepszych uczniów, a Podziękowania za dobrą współpracę wręczono także przedstawicielowi naszej redakcji, za co dziękujemy!
 
W imieniu RO Dąbie życzenia dalszych sukcesów i udanych wakacji złożyła Alina Kordowska - przewodnicząca Rady, która także otrzymała Podziękowanie za wytrwałość w staraniach o budowę boiska przy tej szkole. W rewanżu za dobrą współpracę z radą osiedla, wręczyła bukiet róż. Paweł Kurdziałek wiceprzewodniczący RO Dąbie zaprosił wszystkich na Festyn Odkrywamy Szczecińskie Podwórka, o którym pisaliśmy we wcześnmiejszym materiale, który odbędzie się 26 czerwca o godzinie 18,00 przy murach obronnych w ulicy Cichej. .
 
Życząc wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji, pragniemy by w nowych szkołach wiodło wam się nie gorzej niż w „starej budzie”. Pamiętajcie, że dorośli też kiedyś chodzili do szkoły i przeżywali beztroskie chwile, których teraz na te rozpoczęte wakcje serdecznie życzymy! Zapamiętajcie piękną sentencję, która towarzyszyła wam w tej uroczystości: "Niesieni falami życia, płyniemy przez morze wiedzy". Nic piękniejszego nie może sie wam przydarzyć.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.