Powstaje strefa ekonomiczna

19.02.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Tak przed rozpoczęciem projektu wyglądały tereny w Dunikowie

W Trzebuszu i Dunikowie rozpoczęły się pierwsze prace budowlane nad nową szczecińską inwestycją. Firma Müsing, która jest wykonawcą projektu, zaczęła uzbrajanie terenu.

Na tym terenie powstanie specjalna strefa ekonomiczna

Na tym terenie powstanie specjalna strefa ekonomiczna

Formuła „zaprojektuj i wybuduj”, która warta jest ok. 48 milionów złotych (cena z przetargu) sprawiła, że wykonawca przed rozpoczęciem pracy musiał wykonać projekt, a następnie uzyskać wymagane pozwolenia na realizację inwestycji.

- To bardzo ważny krok dla rozwoju miasta. Poprzez uzbrojenie terenów stwarzamy dogodne warunki do inwestowania w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a także budujemy nowy układ drogowy w tej części miasta - podkreśla Bogdan Jaroszewicz, zastępca prezydenta Szczecina odpowiedzialny za inwestycje miejskie.

Inwestycja zakłada uzbrojenie terenów Trzebuszu i Dunikowa, a także budowę układu drogowego, który docelowo będzie stanowił nowy wjazd do Szczecina od strony autostrady A6. W ramach projektu aż 50 ha miejskich terenów zostanie uzbrojonych. Później zostaną one wystawione na sprzedaż inwestorom. Poza kompleksem drogowym o długości ok. 6 km, wybudowane zostaną sieci wodociągowa oraz kanalizacji deszczowej. Łącznie będą liczyły około 15 km.

Prace nie powodują utrudnień w ruchu, gdyż prowadzone są poza istniejącym układem drogowym. Przewidywany czas zakończenia prac nad inwestycją to bieżący rok. Cały projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Autor: Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Tak przed rozpoczęciem projektu wyglądały tereny w Dunikowie Na tym terenie powstanie specjalna strefa ekonomiczna

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.