Powrót internatu

31.12.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trwają prace przy adaptacji pomieszczeń na potrzeby internatu w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Portowej. Prowadzone są już roboty wykończeniowe.

Inwestycja obejmuje remont pomieszczeń na trzecim piętrze oraz poddaszu w budynku przy ul. Portowej. W zakres prac wchodzi m.in. docieplenie ścian wewnętrznych; wymiana stolarki okiennej i drzwiowej; adaptacja pomieszczeń na pokoje mieszkalne poprzez montaż ścianek działowych; montaż sprzętów sanitarnych; wyposażenie pomieszczeń w meble; instalacja dwóch wind. W obiekcie prowadzone są również prace przy wzmocnieniu konstrukcji dachu i wymienianie jego pokrycia. Po modernizacji w internacie będzie miejsce dla ok. 80 osób. Prace powinny się zakończyć w I połowie 2021 roku.

Po latach internat wraca w to miejsce bo przed zajęciem budynku przez zlikwidowane Gimnazjum był tu internat szkoły rolniczej.  

Koszt prac to ponad 7,7 mln zł. Inwestycja realizowana jest przez firmę HD CONSTRUCTION SP. Z O.O. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miasta Szczecin.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.