Powrót do normalności

15.05.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

ZDiTM wprowadza (na powrót) normalnie obowiązujące rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

Przypominamy, że od 16 maja wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy, a od poniedziałku więcej osób będzie mogło podróżować autobusami i tramwajami.

Od najbliższej soboty wprowadzone zostaną kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ma to związek z luzowaniem obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii.

    W dni powszednie — przywracamy normalne, stałe rozkłady jazdy dla tramwajów.

   W soboty — przywracamy normalne stałe rozkłady jazdy dla tramwajów i autobusów

   W niedziele i dni świąteczne — pozostawiamy bez zmian, czyli w jako specjalne obowiązujące w Wielkanoc i Boże Narodzenie. 

   Dodatkowo, od poniedziałku zmiany pojawią się na liniach 52 i 70

Od 18 maja zwiększamy dopuszczalny limit przewożonych pasażerów do 30 procent pojemności. Na przykład w autobusie 12 metrowym liczba dopuszczalnych pasażerów wzrośnie z 10-15 do ok. 30 osób, w zależności od typu pojazdu. Na drzwiach pojawią się stosowne informacje o maksymalnej ilości pasażerów. Jednocześnie w dalszym ciągu w pojazdach będą obowiązywać strefy wyłączone z użytku. Nadal nie będzie można także kupić biletów u prowadzących. Nadal też obowiązuje noszenie maseczek na nosie i ustach.

Apelujemy także o stosowanie się do instrukcji służb oraz kierowców i motorniczych, a także zachowanie dystansu społecznego oraz zasad higieny w środkach komunikacji miejskiej.

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook