Powitali wiosnę w deszczu

21.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pierwszy astronomiczny i kalendarzowy dzień wiosny, sprawił zwód spacerowiczom i piechurom.

Do południa jeszcze była nadzieja na ładną pogodę, ale już po 13,00 deszcz siąpił równo. Nie przeszkodziło to najbardziej odpornym na odwiedzenie plaży miejskiej w Dąbiu gdzie przy ognisku powitano wiosnę.
 
Miejscowa Rada Osiedla zorganizowała ognisko z pieczeniem kiełbasek i kaszanki z grilla. Kto się odważył i nie zwracał uwagi na nienajlepszą aurę, ten ogrzał się w cieple ogniska i posilił gorącą kiełbasą. Dla wszystkich wystarczyło, gdyż Rada była przygotowana na znacznie większą liczbę osób. – Trudno jednoznacznie oceniać czy impreza się udała czy nie – mówi Alina Kordowska szefowa miejscowej RO. Kto zechciał skorzystać z zaproszenia, ten nie żałował uczestnictwa. Schronienie przed deszczem i zimnem dawały namioty rozstawione przy ognisku.
 
Na świeżym powietrzu smakuje wszystko lepiej, a dla piechurów, którzy z kijkami NordicWalking przemierzali Prawobrzeże, był to miły akcent i chwila oddechu w pieszej wędrówce. Podobnie jak i dla dzieci, które mimo deszczu wybrali się z rodzicami na dąbską plażę. – Następna impreza organizowana przez naszą radę odbędzie się 19 kwietnia – mówi Alina Kordowska. Tym razem zaprosimy na przejażdżkę statkiem po szczecińskim porcie. Możemy zabrać ponad sto osób i radzimy śledzić plakaty, na których będą zawarte wszystkie informacje. Nie muszę dodawać, że uczestnictwo w takiej wycieczce będzie za darmo – kończy przewodnicząca.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook