Poukładani

08.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dokończono sesję inauguracyjną Rady Miasta Szczecina.

W jej drugiej części najpierw ślubowanie złożył Piotr Krzystek, który tym samym rozpoczął trzecią kadencję. Po godzinnej przerwie kolejnym radnym, który złożył ślubowanie był Tomasz Grodzki nieobecny na pierwszym posiedzeniu.

Druga część to spór personalny dotyczący obsady stanowiska przewodniczącego RM. Wstępnie uzgodniono, że to stanowisko będzie rotacyjne, co oznacza zmianę przewodniczącego rady co rok. Tymczasem dwa największe kluby radnych PO i PiS sparły się, który z ich kandydatów; Łukasz Tyszler czy Artur Szałabawka będzie pierwszy pełnić tę funkcję. Interweniował prezydent Krzystek, który apelował by usiąść do rozmów ostatniej szansy i wypracować stanowisko.

W imiennym głosowaniu tajnym, w pierwszej turze nie wybrano przewodniczącego Rady Miasta. W drugim głosowaniu 17 głosów uzyskał Artur Szałabawka (PiS i to on będzie pełnić funkcję przewodniczącego. Po roku nastąpi zmiana i tę funkcję ma pełnić Łukasz Tyszler. Na wiceprzewodniczących RM wybrano: Tomasza Hinca z PiS i Arkadiusza Marchewkę z PO. Powołano też składy 12 komisji roboczych RM. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.