Postrzelaj z nami!

02.02.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Chcesz odreagować zły dzień na uczelni, bądź w pracy? Nie wiesz co zrobić z wolnym czasem? Masz ochotę zorganizować imprezę, lecz nie masz do tego warunków? A może, po prostu szukasz nowego hobby? Twoje wymagania w stu procentach spełni Ośrodek Strzelecki im. J. Flaszy w Pucicach.

W dzisiejszych czasach panuje stereotyp, który grzmi, że z broni palnej korzystać mogą tylko funkcjonariusze policji, żołnierze oraz ogólnie pojęci zawodowcy. Bardzo wyraźnie naprzeciw temu błędnemu stereotypowi wychodzi strzelnica w Pucicach, która przy okazji informuje, że sytuacja ma się zupełnie inaczej. „Strzelać? Każdy może!”. Tak brzmi główne hasło Ośrodka Strzeleckiego. Każdy przysłowiowy „statystyczny” Polak może skorzystać z usług strzelnicy, gdyż oddaje ona nas w ręce wykwalifikowanego personelu, posiadającego niezbędne licencje. Oczywiście zabawę z bronią osoby poniżej osiemnastego roku życia musi nadzorować opiekun. - Często słyszę pytanie: „Każdy może strzelać? Przecież nie mam pozwolenia na broń”. Polska ustawa dot. broni i amunicji daje nam taką możliwość. Są dwie drogi, aby osoba nie mająca zezwolenia mogła korzystać z broni palnej. Jedną z nich, jest zapisanie się do sportowego klubu strzeleckiego. Drugą odwiedzenie takiego obiektu, jak nasza strzelnica w Pucicach. Posiadamy koncesję do prowadzenia strzelnicy, która uprawnia nas do posiadania broni obiektowej oraz prowadzenia strzelań na terenie naszego obiektu. Oczywiście wszystkie rubieże strzeleckie muszą mieć odpowiednie atesty i odbiory, a prowadzący strzelanie musi być wykwalifikowanym instruktorem strzelectwa - komentuje Piotr Mikłasz, instruktor strzelectwa z Ośrodka Strzeleckiego w Pucicach.

Ośrodek Strzelecki im. J. Flaszy w Pucicach jest kompleksem rekreacyjno-sportowym. Położony jest około siedemnastu kilometrów od centrum Szczecina. Jak sama nazwa wskazuję można w nim zaznać rozrywki jaką jest strzelanie. Jednak nie tylko, gdyż w skład obiektu wchodzą: strzelnica kryta i zewnętrzna, baza noclegowa, zaplecze gastronomiczne, część grillowa z wydzielonym paleniskiem na ognisko oraz kuchnią polową i dwa boiska do popularnej „plażówki”. Ważną informacją jest również to, że na terenie posiadłości można zorganizować różnego rodzaju imprezy okolicznościowe (imprezy integracyjne, wieczory kawalerskie, wesela oraz komunie). - Ośrodek strzelecki zajmuje powierzchnię dziesięciu hektarów. Jesteśmy przygotowani do organizacji imprez nawet dla kilkusetosobowych grup. Na terenie obiektu znajduje się baza noclegowa dla 30 osób, sale szkoleniowe i konferencyjne, przytulna sala kominkowa oraz bar myśliwski. Przygotowujemy w pełnym zakresie imprezy i spotkania dla firm oraz wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Jako ciekawostkę podam fakt, że coraz częściej organizujemy wieczory panieńskie, strzelectwo przestaje być domeną mężczyzn - kontynuuje Mikłasz.

Nikogo jednak przekonywać nie trzeba, że najważniejszą częścią ośrodka są wcześniej wspomniane strzelnice. To na ich terenie możemy w pełni skorzystać z usług, które są nam oferowane. Do dyspozycji strzelających oddane zostało wiele typów popularnych broni. Począwszy od zwykłego Glocka, przez Shotguna, Kałasznikowa, wszelkiego rodzaju strzelby, a kończąc na broniach maszynowych. Oczywiście to nie koniec arsenału, skorzystać możemy z broni sportowej, jak i tej przeznaczonej dla oddziałów specjalnych. - Do dyspozycji klientów oddajemy prawie 100 jednostek broni palnej. Jest to kilkadziesiąt różnych modeli. Począwszy od klasyki, którą zna każdy, jak AKMS, czyli popularny kałach przez pistolety takie jak Sig Sauer, Heckler & Koch, Glock i Jericho, a skończywszy na karabinach wyborowych i snajperskich SWD oraz Sako TRG. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się też broń z okresu II Wojny Światowej: pistolet TT karabiny Mosin i Mauser oraz pistolet maszynowy PPsz. W zależności od tego jaką broń wybraliśmy, strzelamy na w pełni zautomatyzowanej 25 metrowej strzelnicy krytej lub też na osiach zewnętrznych o rubieżach 35, 50 i 100 metrów - wyjaśnia instruktor Ośrodka Strzeleckiego w Pucicach.

Jakie są ceny tych wszystkich przyjemności? Wszystko zależy od rodzaju zabawy. Na strzelnicy krytej cena strzału waha się pomiędzy złotówka, a czterema złotymi. Wysokość kwoty, jaką zobowiązani jesteśmy zapłacić uzależniona jest od kalibru broni. Podobnie jest na osiach zewnętrznych. Tam opłaty zaczynają się od trzech złotych, a na ośmiu się kończą. Obsługa instruktora to koszt 25 złotych, w skład której wchodzi stały nadzór podczas strzelania, bieżące wskazówki dotyczące techniki strzelania oraz początkowe szkolenie z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią. Warto zaznaczyć, że możliwe jest wyrobienie karty stałego klienta, która obniża koszty pobytu na strzelnicy.

- Czy strzelectwo jest drogie? Niestety, do najtańszych to hobby nie należy. Aby spędzić na strzelnicy od półtorej do dwóch godzin musimy liczyć się z kosztami w granicach 100-200 zł. Na cenę strzału ma wpływ kaliber broni, z którego korzystamy, im jest on większy tym koszt zakupu amunicji jest wyższy. Z drugiej strony wystrzelenie 50 sztuk amunicji kalibru 22LR, to kwota w wysokości 50 zł, a to jak na 2 godziny zabawy z odrobiną adrenaliny nie jest ceną zaporową . Dodatkowo robimy różnego rodzaju promocje. W chwili obecnej strzelanie w dni powszednie, pomiędzy godziną 13, a 16 zwolnione jest z kosztów instruktora. W walentynki planujemy dodać 20 strzałów w kalibrze 9mm do każdych wystrzelanych 50 sztuk amunicji centralnego zapłonu - kończy Piotr Mikłasz.

Więcej szczegółowych informacji na temat Ośrodka Strzeleckiego im. J.Flaszy w Pucicach znajdą państwo na stronie internetowej www.strzelnica.szin.pl . Strzelnica świadczy swoje usługi od wtorku do piątek w godzinach: 13.00 - 20.00 oraz od soboty do niedzieli w godzinach 11.00 - 20.00.

Tekst: Przemysław Sierakowski
Foto: strzelnica.szin.pl

 

Artykuł sponsorowany

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.