Posprzątają Prawobrzeże

10.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wiosenne porządki wokół Jeziora Szmaragdowego rozpoczynają się w piątek.

Z inicjatywy Inspektoratu Akademickiego Straży Przyrody, w trakcie dwudniowej akcji rozpoczynającej sie w piątek zostaną uprzątnięte tereny Prawobrzeża. Miejscem zbiórki dla uczestników ekologicznej akcji będzie zajazd nad Jeziorem Szmaragdowym. Spotkają się pomiędzy godz. 9-11, posprzątać okolice Jeziora Szmaragdowego, polany rekreacyjne i szlaki turystyczne Puszczy Bukowej.

Kierujący akcją Aleksander Nieczajew spodziewa się, że w akcji weźmie udział młodzież szkolna ale także ci, którzy nie mogą patrzeć na stery śmieci zwiezione przez zimę do lasów. Przyszła wiosna i trzeba je uprzątnąć bo wkrótce zjadą turyści, a na szlaki wyruszą też mieszkańcy, którzy spodziewają się piękna i zieleni, a nie śmieci i odpadów. Wszystkim uczestniczącym w akcji porządkowania zapewnione są worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki.

Nie jest tajemnicą, że najwięcej śmieci pozostawiają po sobie grillujący. To po nich trzeba pozbieraż zalegające w krzakach śmieci. 

W sobotę (12 kwietnia), akcja porządkowania terenów zielonych Prawobrzeża przeniesie się na skraj Puszczy Bukowej. Chętni do udziału w akcji spotykają się przy Dębach Krzywoustego; dojście ul. Chłopską. Sobotnie sprzątanie rozpocznie się między godz. 9-11.

Praca wolontariuszy sprawi, że otoczenie Jeziora Szmaragdowego jak i skraje Puszczy Bukowej staną się jeszcze ładniejsze. Te tereny są piękne każdego dnia i o każdej porze roku, ale walające się śmieci wyprowadzą z równowagi nawet najbardziej spokojnych, bo trudno mówić by ktoś był obojętny na bałagan. Tylko dlaczego tak wiele terenów sami zaśmiecamy? Nie tylko my zadajemy sobie to pytanie.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.