Pośpieszne bez zmian!

23.08.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ogromny sprzeciw społeczny wywołany zapowiedzią zmian w rozkładach jazdy autobusów pośpieszsnych doprowadził do cofnięcia tej decyzji

Decyzją prezydenta miasta zapowiadane zmiany w rozkładach autobusów pospiesznych nie zostaną wprowadzone z początkiem września. Na swoje trasy powrócą linie D i E, rozkłady jazdy linii A i B będą wyglądać jak przed wakacjami. Ostateczna decyzja o kształcie komunikacji miejskiej w tej części miasta zostanie podjęta po zapoznaniu się z opinią mieszkańców.

Przewidywana siatka połączeń przygotowana w kontekście uruchomienia pętli autobusowej „Turkusowa” wraz z rozkładami jazdy, zostanie zaprezentowana w drugiej połowie września i omówiona z radnymi oraz mieszkańcami. Ponadto ZDiTM kontynuować będzie przeprowadzane przed wakacjami obserwacje dotyczące zainteresowania pasażerów poszczególnymi liniami. Na bazie tych danych podjęte zostaną decyzje o ewentualnych zmianach w kursowaniu autobusów pospiesznych.

   Szkoda tylko, że ZDiTM „obserwuje” pasażerów po zabraniu np. z linii 56 połowy połączeń gdy pasażerowie znaleźli sobie i przyswoili inne możliwości połączenia. Siłą rzeczy dotychczasowe polączenia są mniej obciążone gdyż nie dają szans na szybkie przemieszczanie się po wielkim mieście.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.