Poradnik pozytywnego myślenia

28.02.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tytułowe pozytywne myślenie jest jedynym co właściwie trzyma głównego bohatera filmu, Pata Solitano, przy względnie zdrowych zmysłach. Widz poznaje go w momencie, gdy matka odbiera go z zamkniętego zakładu dla ludzi z problemami psychicznymi, w którym spędził kilka miesięcy.

Mimo iż Pat bardzo się stara odzyskać swoje życie, w powrocie do normalności przeszkadza mu fakt, że nadal jest zszokowany okolicznościami, w których odeszła od niego żona i wciąż usilnie stara się o jej powrót, co przynosi wiele komicznych konsekwencji. Na szczęście oprócz kochających rodziców i przyjaciół, otrzymuje także nieoczekiwaną pomoc od pięknej, choć bardzo dziwnej, dziewczyny, która ma równie wielkie problemy z własną psychiką.

Film z pewnością spodoba się zarówno wielbicielom komedii romantycznych, jaki i dramatów obyczajowych, ponieważ umiejętnie łączy to, co najlepsze w obu gatunkach. Jego wielkim atutem jest również udział najpopularniejszych obecnie młodych gwiazd Hollywood. W świetnie zagranej roli Pata Solitano możemy podziwiać Bradleya Coopera, znanego m.in. z kasowego Jestem Bogiem. Jego nietypową przyjaciółkę gra Jennifer Lawrence, gwiazda zeszłorocznych Igrzysk Śmierci. Oboje stworzyli w tym obrazie oryginalny i zabawny duet, a między ich postaciami jest prawdziwa chemia (szczególnie w tańcu). dzięki czemu Poradnik pozytywnego myślenia bardzo dobrze się ogląda. Warto także wspomnieć o znakomitej kreacji dawno nie widzianego na ekranie Roberta De Niro, który jak zwykle jest bardzo charyzmatyczny.

Świetne aktorstwo, zaskakujący i zabawny scenariusz oraz szereg oskarowych nominacji, to naprawdę dobre powody, by wybrać się na ten film do kina.

więcej recenzji znajdziesz na stronie: www.szczere-recenzje.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.