Poprawili bezpieczeństwo

24.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Niemal rok temu pisaliśmy o skutecznym działaniu Administracji Osiedla Słoneczne SM „Dąb” w walce z samochodziarzami.

Wtedy prezentowaliśmy blokady ustawione przy ulicy Lnianej. Dziś prezentujemy te ustawione przy ulicy Jasnej od strony podwórka.
 
Dojazd do posesji został poszerzony, a ustawione stalowe słupki wytyczyły pas przeznaczony dla pieszych. Stalowe pachołki zotały na stałe zamocowane w podłożu i nie da się ich „przestawić” jak to bywało z donicami kwiatowymi. Przez lata walczono z tym w Dąbiu, aż wreszcie donice przytwierdzono śrubami do podłoża i skończyło się ich przesuwanie zderzakami. Przy ulicy Jasnej od strony podwórka także w obawie o przesuwanie, zdecydowano się nie na donice lecz na stalowe dość masywne kołki.
 
Chcemy obronić inwestora przed krytycznymi uwagami, że słupki są bardzo masywne, wręcz sprawiaja wrażenie zapory. Ale jakie mają być gdy właściciele aut za każdym razem usiłują „organizować” ruch i postój aut po swojemu? Radykalne decyzje mają temu przeciwdziałać. Właśnie taka jest rola masywnych słupków, które poprawiły bezpieczeństwo w tym rejonie osiedla, bo pieszy jest już chroniony na własnym pasie spełniającym rolę chodnika. Spacer z pieskiem stał się bardziej bezpieczny.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.