Ponowna promocja parkingu

14.08.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Miasto ponownie promuje zalety Parkingu Park & Ride przy Hangarowej.

Wszystko przez ogromne utrudnienia w dotarciu do centrum. Poniedziałek był niezwykle trudny dla kierowców dojeżdżających do centrum z prawobrzeża. Najbliższe dni nie zapowiadają się lżej ze względu na kolejny etap prac na Trasie Zamkowej. Do 20 sierpnia najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodu na parkingu P&R na ulicy Hangarowej. Apelujemy do kierowców o korzystanie z komunikacji miejskiej. Z przystanku "Hangarowa" znajdującego się obok parkingu nawet co 3 minuty odjeżdżają tramwaje linii 2,7 i 8, które szybko i bezkolizyjnie dowożą pasażerów do centrum miasta. Dojazd komunikacją miejską na Bramę Portową to zaledwie 13 minut, samochodem zajmie godzinę.

W piątek 10 sierpnia rozpoczął się kolejny etap remontu Trasy Zamkowej. Dla kierowców dostępny został wyłącznie jeden (środkowy) pas ruchu. Taki stan rzeczy obowiązywać będzie do 20 sierpnia (poniedziałek) do godz. 06:00. W związku z powyższym  funkcjonariusze Policji, Żandarmerii Wojskowej i ZDiTM w razie potrzeby kierują ruchem na wybranych skrzyżowaniach:

   - Most Długi – Wyszyńskiego - Nabrzeże Wieleckie – przełączenie sygnalizacji na żółty, kierowanie ruchem przez funkcjonariuszy.

   - Energetyków – Celna przełączenie sygnalizacji na żółty migający – kierowanie ruchem w szczególności pojazdów komunikacji miejskiej przez Nadzór Ruchu ZDiTM,

   - Brama Portowa – pozostawienie włączonej sygnalizacji z kierowaniem ruchem przez funkcjonariuszy w szczególności prawoskręt z ul. Wyszyńskiego na al. Niepodległości.

   - Brama Królewska – pozostawienie włączonej sygnalizacji. W razie potrzeby jejwyłączenie i kierowanie ruchem przez funkcjonariuszy.

Zalecany objazd Trasy Zamkowej przebiega przez ul. Energetyków - Most Długi – Nabrzeże Wieleckie – Łącznica Trasy Zamkowej – Brama Królewska – Pl. Żołnierza.

Na skrzyżowaniu Brama Królewska w przypadku znaczącego zmniejszenia przepustowości również może nastąpić przełączenie sygnalizacji świetlnej na żółty migający wraz z ręcznym kierowaniem ruchem przez funkcjonariuszy Policji i Żandarmerii Wojskowej. Między 10, a 20 sierpnia spodziewamy się znaczących utrudnień w ruchu. Prosimy o korzystanie ze środków komunikacji miejskiej lub poruszanie się pojazdami wraz z kilkoma osobami.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook