Pomorska ma autobus!

17.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy ulicy Pomorskiej czekali na tę decyzję kilka miesięcy.

Wreszcie jest, ulica Pomorska będzie ponownie skomunikowana z miastem. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zmienia trasę autobusu linii 79, który zamiast ulicą Gryfińską, pojedzie ulicą Pomorską. Tym samym niemal dwukilometrowa ulica będzie wreszcie mieć linię autobusową.
 
W wyniku kolejnej interwencji samorządowej Rady Osiedla Dąbie, udało się zmienić przebieg linii 79 i umożliwić mieszkańcom jak i zatrudnionym w firmach przy ulicy Pomorskiej, dojazd do domów i pracy. – Dla wyczekujących z pewnościa trwało to długo, ale ważne, że się udało i możemy spełnić oczekiwania mieszkańców –  mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. Mieszkańcy przyjęli tę wiadomość z niedowierzaniem i potraktowali jako świąteczny prezent. Wreszcie odległe rejony Pomorskiej mają swoją linię autobusową, którą można dojechać do lekarza, na zakupy czy do szkoły, komentuje pani Maria mieszkanka tej ulicy.
 
Zmiana przebiegu linii autobusowej na wniosek mieszkańców to przykład dobrej i skutecznej pracy miejscowej Rady Osiedla, która od początku wspierała mieszkańców w staraniach o skomunikowanie ulicy Pomorskiej z resztą miasta. Dzięki uporowi osiedlowych radnych i zrozumieniu społecznych potrzeb sprawa została załatwiona. Zmiana linii nastąpi 04 maja tego roku..
                                                                                                                                                  
EL
Wg. ZDiTM autobus będzie wykonywać "nawrotkę" i pasażerowie nie będą pozbawiani dojazdu na Słoneczne, lecz jedynie odcinek Gryfińskiej będzie pozbawiony linii 79. Nawrotka będzie na rondzie Szyndzielorza Łupaszki. Dalej pojedzie do Jezierzyc.  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.