Pomogliśmy

03.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W kamienicy przy ulicy Gryfińskiej 126 w Dąbiu zginęło gdzieś niemal tysiąc metrów sześciennych wody.

Dla niezorientowanych wyjaśniamy, że jest to milion litrów wody! Porównanie do mniejszego jeziora jest jak najbardziej na miejscu. Zarządca nieruchomości TBS Prawobrzeże brakującą ilością zużytej (rzekomo) wody, obciążył lokatorów, a dokłanie 6 mieszkających tu rodzin. Te zbuntowały się bo zapłacić za wodę, której nie zużyli po około 2 tysiące (niektórzy nawet powyżej 4tys. złotych), to nie jest wydatek typu kupno gazety codziennej, lecz poważny uszczerbek w domowym budżecie. Ludzie odowołai się do TBS, ale urzędnicza buta i arogancja sprawiły, że nikt nie chciał z nimi rozmawiać, a o skorygowaniu naliczeń mogli tylko pomarzyć. Wkrótce kilka rodzin z tej nieruchomości otrzymało wezwanie do opuszczenia zajmowanego lokalu czyli rozwiązanie umowy najmu mieszkania! Z tym problemem zgłosiła się do nas jedna z mieszkanek pani Renata Mulak, której pomogliśmy oddając sprawę do pani redaktor Ewy Zielińskiej z TVP Szczecin, która zrobiła na ten temat reportaż.
 
Zdawaliśmy sobie sprawę, że nagłośnienie sprawy przez TV jest jedyną drogą by zmusić TBS do zweryfikowania wydanych decyzji o rozwiązaniu najmu lokali, a po drugie by anulować horrendalne rachunki za wodę, które dla niektórych wraz z odsetkami osiągnęły astronomiczne kwoty. TVP Szczecin nagłośniła sprawę poprzez antenę ogólnopolską, a my dodatkowo podpowiedzieliśmy lokatorm by zawiadomili prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Skutek jest taki, że lokatorzy mają mieć wycofane wypowiedzenia i skorygowane rachunki za wodę oraz przeproszeni za urzędniczą „pomyłkę”! Podobno pracownik ZWiK odczytujący licznik pomylił się, o czym ZWiK zawiadomił TBS, które zamiast skorygować naliczenia, wezwało do opuszczenia lokali. Wewnętrzne śledztwo w TBS Prawobrzeże ma wyniaśnić gdzie i kto popełnił błąd.
 
To nie jedyna nieruchomość w Dąbiu gdzie „zginęła” woda i to w dużej ilości. Ulica Słupska, Szybowcowa, Gryfińska i Goleniowska, to tylko te nieruchomości gdzie wiemy, że lokatorzy są wzywani do dodatkowej zapłaty za wodę. Różnica pomiędzy licznikiem zbiorczym, a sumą odczytów na poszczególnych nieruchomościach sięga od 30 do ponad 100 metrów sześciennych. Na razie tysiąca metrów „ukradzionej” wody przy ulicy Gryfińskiej 126 nikt nie pobił…
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook