Pomarańczki bardziej chronione

19.12.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wiaty są małe, ale dają jednak ochronę przed deszczem bądź śniegiem oraz przed wiatrem.

W Szczecinie, a na Prawobrzeżu w Zdrojach,  pojawiły się pierwsze, małe wiatki. Co ciekawe, nie są one zlokalizowane na samych przystankach. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przygotował specjalne miejsca do odpoczynku dla popularnych "pomarańczek", czyli osób, które w rejonie szkół pomagają dzieciom bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Osoby przeprowadzające dzieci przez przejście dla pieszych pracują niezależnie od warunków atmosferycznych i większości przypadków stoją przez wiele godzin bez możliwości odpoczynku czy schronienia się. W niektórych miejscach "pomarańczki" ustawiają na własną rękę krzesła lub fotele, które są nieestetyczne, a w rejonie pasa drogowego nawet niebezpieczne. ZDiTM we współpracy z Wydziałem Oświaty podjął decyzję o wprowadzeniu zmian. Jeśli zaproponowane rozwiązanie się sprawdzi będziemy rozważać zakup kolejnych. Małe wiatki stylistycznie dopasowane są do istniejących już na przystankach.  W tym roku pojawią się w 5 miejscach:

 ul. Duńska przy rondzie – przejście w kierunku szkoły przy ul. Złotowskiej 86, ul. Warcisława I – przejście w kierunku szkoły przy ul. Świętoborzyców 40, ul. Chopina – przejście w kierunku  szkoły przy ul. Zakole 1a, ul. Niemierzyńska/Żupańskiego – przejście w kierunku szkoły przy ul. Zamoyskiego, ul. Walecznych – przejście w kierunku szkoły przy ul. Młodzieży Polskiej.

 

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.