Polsko-Niemiecki Turniej Eurolingua

05.05.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już po raz piąty w Szczecinie Dąbiu odbędzie się turniej Eurolingua. Co roku Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp wraz ze szkołą językową Mobile Lingua pracują nad jego ulepszeniem i rozwojem.

Mamy zatem zaszczyt zaprosić wszystkie szkoły przede wszystkim z Prawobrzeża do wzięcia udziału w rozgrywkach międzyszkolnych Polsko-Niemieckiego Turnieju Eurolingua, które odbędą się 25.09.2017 w Zespole Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Taborowej 7. W tym roku będzie to po raz pierwszy turniej polsko-niemiecki, gdyż do rozgrywek organizatorzy zaprosili szkoły zza Odry. Do udziału w turnieju zapraszamy uczniów w wieku od 12 do 17 lat.

Co to jest Eurolingua? Eurolingua to planszowa wielojęzykowa gra rozrywkowo-edukacyjna, dzięki której ćwiczy się słownictwo i pisownię wyrazów oraz koncentrację, umiejętność kojarzenia i analizowania. Gra polega na układaniu wyrazów na planszy w zadanej kategorii i językach, według zasad krzyżówki panoramicznej, wykorzystując do tego zestaw załączonych liter.

W 2017 roku o miano najlepszej drużyny Eurolingua będą rywalizować uczniowie z całego województwa zachodniopomorskiego i landu Brandenburgia, a drużyny będą mieszane polsko-niemieckie. Oprócz rozgrywek Eurolingua uczniowie wezmą udział w grze miejskiej oraz animacjach, które umożliwią im nawiązanie bliższych kontaktów z rówieśnikami z Niemiec. Na uczestników czeka również wiele atrakcji towarzyszących. Co roku turniej objęty jest honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły: http://www.tpp.edu.pl/do_pobrania.html. Zapraszamy do udziału!

Mimo iż rozgrywki finałowe dopiero we wrześniu deklaracje uczestnictwa należy przesłać do 14.05.2017, gdyż w maju każda szkoła przeprowadza rozgrywki szkolne, by wyłonić najlepszych uczniów do reprezentacji szkoły we wrześniu.

 

Pozdrawiamy - Organizatorzy
Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp
Szkoła językowa Mobile Lingua

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook