Policja chwali zmiany w funkcjonowaniu buspasa

11.05.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ulica Energetyków od kilkunastu tygodni elektryzuje kierowców całego Szczecina. Przed tygodniem doszło tam do kilku zmian. Szczecińska policja ocenia te zmiany pozytywnie.

Według nowych wytycznych buspas został przeniesiony na lewoskręt w kierunku ulicy Celnej. W ten sposób łatwiej jest włączać się do ruchu pracownikom portu. Środkowy pas, kiedyś buspas, jest przeznaczony dla wszystkich uczestników ruchu. To główne zmiany w zasadach poruszania się na tym odcinku.

Szczecińska policja komentuje te zmiany pozytywnie. Według policjantów jest lepiej, niż było. Mimo, że nie wszyscy kierowcy przyzwyczaili się do nowego regulaminu. Wielu z nich narzeka na kulturę jazdy i brak myślenia. Te dwa czynniki są genezą problemów, które miały miejsce przy ul. Energetyków.

Kierowcy i policjanci twierdzą, że efektywna w rozładowaniu korkowego napięcia z buspasa byłaby jazda na tzw. zamek. O co chodzi w tej metodzie? Otóż, każdy z prowadzących auto wpuszcza do ruchu jeden pojazd, który znajduje się na końcu pasa przeznaczonego do włączenia się do ruchu. Poza tym manewrem nie wolno kierującemu ustąpić pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy. Taki styl jazdy w wielu krajach jest regulowany kodeksem drogowym.

 

Autor: Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.