Pół wieku MOK

09.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

50 lat temu powstał Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu.

Oficjalne obchody uświetnili swą obecnością marszałek województwa Olgierd Geblewicz, prazydent miasta Piotr Krzystek, radni Rady Miasta oraz byli i obecni pracownicy MOK.
 
Życzenia i gratulacje popłynęły od wszystkich wyżej wymienionych, a także od gości z innych placówek kulturalnych Szczecina. Najbardziej zasłużeni otrzymali odznaczenia państwowe i wojewódzkie. Dyrektor Andrzej Oryl odebrał od zarządu Szczecina kierowanego przez Piotra Krzystka życzenia dalszych sukcesów i kolejnych osiągnięć. Udało się zgromadzić wszystkich byłych dyrektorów i kierowników MOK, którym wręczono pamiątkowe listy i kopie filmu dokumentującego 50-lecie.
 
Bardzo dobrze odebrano film dokumentujący półwiecze MOK. Tu odrębne podziękowania odebrał pan Leszek Bochnacki, który wskazał autorom filmu tych, dzięki którym padła idea budowy DK w Dąbiu, która w tamtych ciężkich czasch stosunkowo łatwo się zmaterializowała. Tym, którzy najbardziej się do tego przyczynili wręczono listy gratulacyjne. Obchodom towarzyszy wystawa prac wykonanych w pracowniach MOK
 
W części artystycznej wystąpił zespół MOK „Lepiej nie będzie”, oraz Grażyna Łobaszewska. Dodajmy tylko, że obecnie MOK działa w budynku przy ulicy Goleniowskiej oraz w Klubie Delta przy ulicy Racławickiej.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.