Pol’and’Rock na lotnisku w Płotach

28.07.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już w ten weekend na lotnisku koło Płot odbędzie Festiwal Rockowy WOŚP. Można tam dotrzeć pociągami Przewozów Regionalnych.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak w czwartek 29 lipca o godzinie 15 otworzą Pol’and’Rock Festival 2021 na lotnisku Makowice – Płoty. A później odwiedzą festiwalową strefę Pomorza Zachodniego, gdzie przez trzy dni będą odbywały się ekologiczne warsztaty, wydarzenia promujące turystyczne atrakcje regionu, ale również szczecińskie uczelnie. Będzie też specjalny program prezentujący Fundusze Europejskie i ciekawe projekty zrealizowane dzięki środkom unijnym.

Festiwal organizowany przez Fundację WOŚP wrócił na Pomorze Zachodnie po 25 latach. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wspiera wielkie muzyczne wydarzenie, organizując na lotnisku Makowice – Płoty strefę wypoczynku, zabawy i edukacji. Przyjazną środowisku i uczestnikom koncertów. 2021 jest Rokiem Ekologicznym w regionie, więc Pol’and’Rock również będzie eko i w dobrym klimacie. Z leżakami, huśtawką, kwiatami, zdrową żywnością. Z przestrzenią dziecięcą, sportową, naukową.  

Na spragnionych sportowych aktywności czekają organizatorzy biegów „ExtremE Wolf”. Zawody będą odbywały się przez trzy festiwalowe dni. To gratka dla tych, którzy lubią się zmęczyć i trochę ubrudzić. Biegi kreatywne z licznymi przeszkodami zostaną uzupełnione o dodatkowe atrakcje, jak np. bańki mydlane, dym, kostiumy tematyczne.

Bogaty jest program wydarzeń w Strefie Funduszy Europejskich, które powstaje na terenie Pol’and’Rock. Będzie tam można zobaczyć m.in. prototyp robota dezynfekującego do walki z COVID-19 skonstruowanego przez inżynierów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Fascynująco zapowiadają się zajęcia w plenerowym laboratorium, miniwykłady i ćwiczenia prowadzone przez naukowców ZUT, Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademii Morskiej. Będzie też strefa gier planszowych, ekspozycja Morskiego Centrum Nauki, konkursy z nagrodami, zabawy w rzucanie cumy, wiązanie węzłów marynarskich, wyścigi statków z origami. Szczegóły – w załączniku.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.