Pogotowie już działa

20.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pierwsze ochłodzenie zwiastujące zimę właśnie nas dopadło.

Synoptycy zapowiadają pierwszy śnieg w nocy z soboty na niedzielę, i mieszkańcy południa kraju obudzą się w innej scenerii. U nas opady nie są zapowiadane, ale robi się coraz chłodniej, a wilgotny wiatr bywa równie dokuczliwy jak opady. Na wiatach  przystankowych na Prawobrzeżu pojawiły się plakaty z informacją jak można pomóc osobom potrzebującym, głównie bezdomnym. Dotyczy to również tych, którzy mieszkają na działkach i nie posiadają dostatecznego zabezpieczenia przed chłodem. Plakaty są sygnowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

   Nam pozostaje tylko zaapelować byśmy nie byli obojętni i reagowali na widok osób siedzących bez celu na przystankach, dworcach PKP i PKS czy przebywających na klatkach schodowych. Wystarczy zatelefonować choćby na nr Straży Miejskiej tel. 91 4629 604, lub 19 289 i przekazać informację gdzie są osoby potrzebujące pomocy.

   Dodajemy, że system Pogotowia Zimowego działający w Szczecinie sprawia, iż praktycznie od kilku lat nikt nie zamarzł. Osoby, którym udzielana jest pomoc mogą przetrwać najgorszy okres w roku. Nie mówimy tu o przypadkach upojenia alkoholem i zaśnięcia na mrozie, bo takie akurat się zdarzyły. Mróz jest zabójczy, kiedy się nie ma ciepłego kąta, i od nas także zależy czy nie zbierze tragicznego żniwa.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.