Poczytaj książkę

16.03.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dziś w szkole z 60-letnią tradycją czyli w ZS nr 2, nastąpiło uroczyste otwarcie BiblioBoXXa Partnerstwa Odra z udziałem gości z Niemiec i Polski.

Motywem do utworzenia tej biblioteczki była okrągła X rocznica podpisania Partnerstwa Odra, obchodzona w roku 2016. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 jako jedni z wielu brali udział w berlińskich warsztatach, w wyniku których ostatecznie przekształcili nieużywaną budkę telefoniczną w użyteczną mobilną biblioteczkę, z której można będzie wypożyczać książki na zasadzie bookcrossingu.

Idea "Przynieś książkę - Weź książkę - Przeczytaj książkę" cieszy się wielką popularnością za granicą i mamy nadzieję, że zyska sympatyków też w naszym mieście. Z pewnością niektórzy mieszkańcy zrobią wiosenne porządki i wzbogacą naszą biblioteczkę o nowe książki. Dla naszej szkoły duże znaczenia ma fakt, że uczniowie z zawodu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mogli dołożyć swoją cegiełkę i wykonać instalację fotowoltaiczną, dzięki której z energii słonecznej popłynie prąd niezbędny do wieczornego oświetlenia budki i możliwości jej całodobowego monitorowania, a takę ładowania urządzeń elektronicznych poprzez USB.

Uroczystość zaszczycili przedstawiciele Rady Miasta, Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty, wydziału oświaty w magistracie, dyrektorzy szkół Prawobrzeża, przedstawiciele Rady Osiedla Dąbie, goście z Niemiec oraz goście a z Dolnego Śląska gdzie mobilna biblioteczka zawita po wizycie w Szczecinie i Zielonej Górze. Jak poinformowała nas pani Agnieszka Raducka koordynator z ramienia ZS nr 2, BiblioBoXX będzie do 21 kwietnia do dyspozycji mieszkańców Prawobrzeża, a następnie stanie na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Do tego czasu wszyscy są zaproszeni by odwiedzić biblioteczkę na dziedzicu ZS nr 2 przy ulicy Portowej. Można wybrać coś ciekawego, przysiąść na ławeczce i poczytać na świeżym powietrzu.

Bel

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.