Początek remontu?

17.12.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tak naprawdę powinno już być po pierwszym etapie, ale magistrat po raz kolejny odłożył remont ulic w rejonie Dąbie Osiedle.

Zgodnie z ustaleniami i zapewnieniami ze strony zastępcy prezydenta miasta Michała Przepiery, cały kwartat ulic w Dąbiu miał być remontowany etapami, i jako pierwsze miały być remontowane ulice Bośniacka, Babniego Lata, i inne do Goplańskiej. W kolejnych etapach remont ma objąć ulice Kraszewskiego, dalszą część Goplańskiej, plac Mireckiego i pozostałe ulice. Niestety, po raz chyba czwarty magistrat odłożył remont łamiąc ustalenia i złożone obietnice.  Podobo właściwy remont ma się zacząć w przyszłym roku. Być może wpływ na odłożenie w czasie remontu miał fakt, że zmienił się skład rady osiedla, i nowi ludzie po prostu przyjęli inne (lub żadne) priorytety. W każdym razei oprócz straconych ponad stu tysięcy złotych, które miały posłużyć na dalszy remont głównej alei cmentarza w Dąbiu. 
 
Tymczasem na łączniku pieszym pomiędzy ulicą Goleniowską a Bośniacką do SP nr 71, rozpoczęły się roboty z układaniem nowej nawierzchni tego łącznika. Dotychczas było tu klepisko, które po opadach zamieniała się w błotnisty trakt. Rozpoczęto układanie kostki brukowej co poprawi nie tylko bezpieczeństwo pieszych, ale też podniesie estetykę tej części osiedla. Mamy tylko problem z ustaleniem terminu zakończenia tej inwestycji, bo jeśli jednak od tego rozpoczęła się przebudowa pierwszego etapu ulic, to firma ma czas do sierpnia 2020 roku. 
 
   Dwa dni po ukazaniu się powyższego materiału. m,iasto przesłało mediom komunikat o treści: 

   Przebudowa łączników w okolicy ulic Babiego Lata, Czarnogórskiej i Goleniowskiej rozpoczęła się kilka dni temu. Aktualnie prowadzone są prace ziemne, związane m.in. z rozbiórkami starej infrastruktury.

O inwestycji

Przebudowa ulic w Dąbiu podzielona została na etapy. W ramach I etapu inwestycji, który jest teraz realizowany, prace dot. będą ulic: Bośniackiej; Babiego Lata od ul. Belgradzkiej; Czarnogórskiej od ul. Bośniackiej do ul. Belgradzkiej; Belgradzkiej od ul. Szybowcowej do ul. Czarnogórskiej; sięgacza ul. Goleniowskiej od ul. Czarnogórskiej do ul. Goleniowskiej. W ramach inwestycji, roboty budowlane obejmą również remont rowu melioracyjnego biegnącego od ul. Róży Wiatrów do cieku Chełszcząca.

Prace realizowane są w formule zaprojektuj i wybuduj. Nadzór nad inwestycją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. Wykonawcą jest ELBUD SZCZECIN SP. Z  O.O. i ELBUD SAJEWICZ S.J. Koszt inwestycji to 6 699 441,00 zł. Prace powinny się zakończyć w II połowie przyszłego rok

  
ArA
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook