Pociągi przez Dąbie, remontują most

27.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pasażerowie udający się koleją do Gryfina i na południe województwa muszą uwzględnić wydłużony czas podróży.

Jak już informowaliśmy, zapowiadany remont zwodzonego przęsła mostu kolejowego w Podjuchach właśnie się rozpoczął. Z tego powodu zmieniona została trasa przejazdu pociągów w relacji Szczecin – Kostrzyn. Do 28 lipca będą one jeździć przez Dąbie. Jak informuje Kolej, wydłuży to przejazd pociągów o 20 minut. Remont zwodzonego przęsła mostu kolejowego nad Regalicą prowadzą Polskie Linie Kolejowe SA. Wykonawcą remontu jest wrocławska firma Dolkom.

Plan remontu zakłada odnowienie konstrukcji samego przęsła, unowocześnienie mechanizmu podnoszenia oraz unowocześnienie systemu sterowania jak i zasilania urządzeń. To one najczęściej ulegały awarii co na wiele dni wstrzymywało żeglugę na rzece. Ma też powstać rezerwowy system zasilania w energię elektryczną urządzenia. Zgodnie z umową wykonawca ma na to 60 dni, czyli zakończenie robót to koniec lipca. Koszt remontu wyceniono na 4mln złotych.
 
Remont przęsła oznacza też wstrzymanie żeglugi na Regalicy do 10 czerwca. Wszystko zostało uzgodnione jeszcze jesienią ubr. Zainteresowane strony spotkały się i wspólnie wyznaczyły termin zamknięcia żeglugi z powodu niemożności podniesienia przęsła. Tylko w dniach Zlotu Żaglowców żegluga zostanie umożliwiona na 4 dni tj od 11 do 15 czerwca. Po remoncie przęsło działające od 1936 roku ma ponownie pracować bez zarzutu. Wszyscy na to liczą – zwłaszcza przewoźnicy barkowi, którym każdy dzień postoju przed nieczynnym mostem oznacza konkretne materialne straty.
 
EL
 
Ostrzeżenie!
   Portal prawobrzeze.info informuje, że wszystkie materiały publikowane na naszych łamach są objęte prawami autorskimi i prawami pokrewnymi. Każde kopiowanie, powielanie bądź inspirowanie się naszymi materiałami przez innych autorów i na rzecz innych wydawców, bez powołania się na źródło informacji lub bez naszej zgody, będzie ścigane zgodnie z obowiązującym prawem.
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook