Pociągi po zmianie

10.12.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wybierającym się w dalszą podróz koleją, radzimy sprawdzić godziny odjazdu pociągu gdyż o północy wchodzi w życie nowy rozkład jazdy.

Jak informuje PKP, na trasach regionalnych to tylko drobne korekty godzin odjazdów, więcej zmian wprowadzono na trasach dalekobieżnych. Szczecin zyskał lepsze skomunikowanie z Zieloną Górą, a pasażerowie na trasie Białogard – Kołobrzeg nie muszą już korzystać z komunikacji zastępczej bo zakończyły się roboty torowe. Pociąg TLK „Światowid" ze Szczecina do Katowic staje się pociągiem całorocznym. Dotychczas kursował tylko w sezonie letnim. Jest też nowe połączenie relacji Szczecin - Wrocław TLK „Swarożyc". Oba pociągi pojadą przez Zieloną Górę. Nowy IC „Wawel" pojedzie do Krakowa przez Poznań i Łódź. Z rozkładu zniknął pociąg bezpośredni do Warszawy „Sedina”. Dzięki wprowadzeniu pociągu IC „Chełmoński", podróżni będą mieli do dyspozycji łącznie trzy dzienne, oprócz IC „Barnim" i IC „Przemyślanin", połączenia do Przemyśla, m.in. przez Poznań, Kraków i Wrocław. Składy na trasie Szczecin-Poznań będą kursować praktycznie co godzinę.

 Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie www.intercity.pl oraz pod numerem telefonu 19 757.
   Zmianie ulegają cenniki na PKP IC. W relacji do Warszawy zapłacimy drożej, ale do Koszalina i Trójmiasta ma być taniej. Warto to sprawdzić przed podróżą. 
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook