Pociągi inaczej

14.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kolej zmienia od 15 czerwca (niedziela) rozkłady jazdy pociągów.

Przed wybraniem się w podróż, lepiej sprawdzić co się zmieniło, a jest tych zmian dość sporo.

TLK „Pogoria” z Bielska Białej do Gdyni i TLK „Albatros” z Gdyni do Szczecina będzie kursował jako TLK „Pogoria” z Bielska do Szczecina. Zmienia się trasa przejazdu pociągu „Uznam” ze Szczecina do Przemyśla. Na trasie Szczecin – Wrocław pojedzie przez Kostrzyn i Zieloną Górę zamiast przez Poznań.  

Zmieni się tez trasa przejazdu pociągu TLK „Wiking” Katowice - Szczecin, który na odcinku z Katowic do Kępna pojedzie przez Tarnowskie Góry i Wieluń zamiast przez Gliwice i Kluczbork.

Przewozy Regionalne także 15 czerwca zmienią niektóre pociągi. W Kołobrzegu przybędzie dodatkowy przystanek kolejowy Kołobrzeg Stadion, czyli będzie to dodatkowy przystanek na trasie Kołobrzeg – Szczecin położony u zbiegu ulic Bałtyckiej i Solnej.

Wracają pociągi kursujące do Zakopanego i na Półwysep Helski.

Jednocześnie Przewozy Regionalne zawiesiły na sezon letni wybrane pociągi, z których korzystają głównie studenci w czasie roku akademickiego. Uruchomią za to pociągi sezonowe, które zawiozą pasażerów nad morze czy Mazury. Chodzi m.in. o składy "Bosman" z Warszawy przez Poznań i Szczecin czy "Pirania" z Częstochowy przez Sosnowiec, Katowice, Poznań i Szczecin.

Zapowiedziano też uruchomienie dodatkowych pociągów do obsługi największych wydarzeń muzycznych i religijnych. Specjalne składy pojadą w okresie pielgrzymek do Częstochowy czy na muzyczne festiwale Woodstock i Jarocin.

Na niektórych odcinkach ze Szczecina do Poznania i ze Szczecina do Świnoujścia pociągi będą rozwijać prędkość 130km/h. Jednak są to zaledwie kilkudziesięciokilometrowe odcinki. 

Wprowadzany od niedzieli nowy rozkład jazdy na kolei, będzie obowiązywać do 1 września. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę internetową, lub korzystając z infolinii 19 757.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook