Pobiła i ograbiła

03.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

42-letnią bandytkę zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie.

Kobieta pobiła i ograbiła miezkankę Prawobrzeża, która jej pomogła! Podejrzana napadła na kobietę w jej własnym domu i okradała z biżuterii i pieniędzy.

Miesiąc temu jedna z mieszkanek Prawobrzeża spotkała zziębniętą kobietę siedzącą na ulicy. Zaproponowała gorącą herbatę u siebie w mieszkaniu. - Kobiety poszły do mieszkania, a właścicielka zaparzyła herbatę i przygotowała poczęstunek - mówi asp. Mirosława Rudzińska z KW Policji w Szczecinie. Gościnność szczecinianki nie została jednak doceniona, bo zaproszona kobieta wyczekała na odpowiedni moment i zaatakowała właścicielkę mieszkania uderzając ją w głowę, a następnie gdy ta przewróciła się zadała jej jeszcze kilka ciosów.

Pobita nie mogła się już bronić, co wykorzystała bandziorka i z mieszkania ukradła kilka złotych pierścionków, kilkaset złotych oraz portfel z dokumentami i oddaliła się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzona na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń i zawiadomiła dąbskich policjantów. Sporządządzono rysopis napastniczki.
Część skradzionej kobicie biżuterii policjanci odzyskali w Połczynie Zdroju. Ustalili też dane kobiety, która nie miała miejsca stałego pobytu. Została zatrzymana po miesiącu od zdarzenia w poniedziałek w Szczecinie.
 
Śledczy przedstawili kobiecie zarzut rozboju w warunkach recydywy. Sprawa trafiła do sądu, który zastosował tymczasowy areszt i zadecydował o areszcie dla bandytki na okres dwóch miesięcy. Za ludzką dobroć odpłaciła razami i kradzieżą, teraz „odpocznie” od wolności przez kilka lat.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook