Pobiegli po raz 13.

10.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już trzynasty raz przez Dąbie pobiegli uczestnicy Dąbskiego Biegu Ulicznego.

Na starcie stanęli uczniowie dąbskich szkół, ich nauczyciele, a także przedstawiciele służb mundurowych. Bieg odbył się w kilku kategoriach wiekowych, a rozpoczęły go dziewczęta z gimnazjów. Na zwycięzców czekały puchary i nagrody na przykład tablety.
 
Biegowi towarzyszył Ekofestyn, który tym razem zorganizowano nieco później niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Zawsze odbywał się w okolicy Dnia Ziemi czyli pod koniec kwietnia. W tym roku zdecydowano się połączyć obie imprezy i wyszło to na dobre, gdyż ilość atrakcji jakie mogli zobaczyć biorący udział w Biegu czy w Ekofestynie była naparwdę imponująca. Było też coś dla ciała czyli polskie jedzenie i kiełbaski z rożna. Najmłodsi mogli poszaleć na dmuchanych zamczyskach.  
 
Organizatorem Biegu jest Zespół Szkól nr 2, a na otwarciu imprezy byli obecni miejscy radni, przedstawiciele wydziału oświaty magistratu i służby mundurowe. To policjanci z drogówki zabezpieczali trasę Biegu i dzięki temu uczestnicy mieli zapwenione bezpieczeństwo. Otwierając imprezę dyrektor ZS nr 2 Bogusław Nowak życzył wszystkim udanego startu i dobrej rekreacji na świeżym powietrzu. Niestety, nie po raz pierwszy mamy drobną uwagę. Przy wymienianiu sponsorów znowu zapomniano o miejscowej Radzie Osiedla, która ufundowała dla wszystkich uczestników drobne słodkie upominki. Szkoda, że pomija się tych, którzy życzliwie traktują skądinąd zasłużoną dla osiedla szkołę. Sam Bieg jak i Ekofestyn były udanymi imprezami. 
 
RyB

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.