Płyta – pomysł na prezent

23.11.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mamy ciekawą propozycję dla miłośników wartościowej muzyki, w niedzielę w tzw. starym kościele w Dąbiu będzie do nabycia płyta Chóru Cantate Deo.

W przedsionku kościoła WNMP w Dąbiu po mszach o godzinie 10.00 oraz 11.30, będzie można nabyć płytę z utworami wykonywanymi przez chór. – Są to wyselekcjonowane utwory sakralne, ale nie tylko, przeplatane krótkim słowem w wykonaniu jednej z sióstr Urszulanek – mówi Paweł Cichosz dyrygent i kierownik Chóru. Płyta może być świetnym prezentem zarówno z okazji bliskich Mikołajek jak i świąt Bożego Narodzenia. Płyta została nagrana w profesjonalnych studiach nagraniowych i jest profesjonalnie wytłoczona. Warto nabyć krążek i posłuchać brzmienia najstarszego na Prawobrzeżu Chóru, który ma w swym repertuarze także pieśni narodowe, legionowe i patriotyczne. Swymi występami Chór uświetnia nie tylko wydarzenia kościelne, ale także patriotyczne i okolicznościowe. Zachęcamy do nabycia płyty.
 
Chór „Cantate Deo” działa od 1994r. Pierwszą dyrygentką i założycielką  była śp. Elżbieta Siupa, katechetka i organistka. Chór powstał z inicjatywy byłego wieloletniego proboszcza ks. Kan. Czesława Wicha, aby ubogacić śpiewem Triduum Paschalne, gdy większość czasu milczą organy w kościele, śpiew chóru jest bardzo zauważalny i potrzebny. Od tamtego czasu  czyli od 15 lat nasz chór nie przerwanie  śpiewa na chwałę Boga ubogacając liturgię. Od 2001 roku chór prowadzi p. Paweł Cichosz absolwent Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Szczecińskim, nauczyciel i organista. Chór „Cantate Deo” można usłyszeć na wszystkich uroczystościach parafialnych oraz na niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.30. Od stycznia 2009r. Chór należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z siedzibą w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Od 2003 roku chór regularnie uczestniczy w Przeglądach Chórów, Cecyliadzie i innych koncertach.
 
EL

Foto archiwum

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook