Plany zatwierdzone, zmiany wprowadzone

17.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nie będzie ulicy Rakowskiego w Szczecinie! Sesja Rady Miasta Szczecina po raz kolejny potwierdziła, że niektórym radnym nie pasuje to miejsce i rola.

Sesja Rady Miasta Szczecina po raz kolejny potwierdziła, że niektórym radnym nie pasuje to miejsce i rola. Wszystko z powodu opieszałości, ociągania się i liczenia radnych by stwierdzić czy jest quorum. Bardzo zdenerwowało to przewodniczącego Jana Stopyrę, który „wtargnął” na posiedzenie jedngo z klubów radnych by przypomnieć, że przerwa pięć minut to nie to samo co pół godziny. – Posiedzenia klubów są przed sesją, a nie w jej trakcie – oświadczył jednej z radnych poirytowanym głosem Stopyra.

Nie będzie ulicy Mieczysława Rakowskiego w Szczecinie. Klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej wycofał uchwałę. Miała się nią stać jedna z ulic w centrum, opodal dworca głównego ulica Nowa. Rada Osiedla Centrum była przeciw tej zmianie. SLD wycofał projekt jeszcze przed głosowaniem, bo lewicowi radni uznali, że nie uzyska wymaganej większości. SLD zapowiedział, że do tego tematu wróci w kolejnej kadencji Rady Miasta.

Emocje rozpaliła uchwała o zmianach w budżecie miasta. Poszło o kilka inwestycji prowadzonych przez miasto, a które nie dość, że będą opóźnione to w dodatku droższe niż planowano. Marina na Wyspie Grodzkiej będzie droższa o ponad dziewięć milionów złotych, a na czekające na dokończenie kąpieliska Arkonka potrzeba dodatkowo pięciu milionów złotych. Z mariny na Wyspie Grodzkiej nawieziony tam grunt spływa do rzeki. Teraz miasto przyspiesza zaplanowane na później prace, a będzie to palowanie gruntu i stawianie wzdłuż brzegu ścianek larsenowskich. Gdy znawcy zwracali na ten szczegół uwagę, te argumenty nie docierały do decydentów, dziś trzeba ratować to co jeszcze nie spłynęło do Odry.

Zamiast planowanych 33 milionów, miasto wyda ponad 42 miliony złotych. Skarbnik miasta Stanisław Lipiński przyznaje jednak, że nie planował w tym roku wydać więcej na Wyspę Grodzką i Arkonkę.

Dokończenie Arkonki pochłonie pięc milionów więcej, bo oferty w przetargu były dużo wyższe niż przewidywało miasto. Mimo kontrowersji, radni uchwalili zmiany w budżecie.

Przyjęto też uchwałę zezwalającą na zbycie terenów w SSE Trzebisz – Dnikowo. Tu inwestorom oferowane są działki nwestycjne z pełną infrastrukturą.

Radnych interesował też stan prac nad budową stacji beznyznowej przy ulicy Kurzej oraz wyznaczenie dłuższego lewoskrętu z ulicy Zwierzynieckiej. Poruszono też kwestię gromadzenia ogromnych ilości odpadów budowalnych na terenie byłego Unikonu. Radni zezwolili na rozpoczęcie zmian w planie przestrzennego zagospodarowania rejonu osiedla Majowe - Maciejowicka. 

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.149.251.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook