Plac (prawie) gotowy

08.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Opłaciło się nieco poczekać, bo plac będzie wyjątkowo ładny.

Mowa o nowym placu zabaw dla dzieci przy ulicy Koszarowej. – Jesteśmy po odbiorze robót budowlano – montażowych i podpisaniu protokołu odbiorczego – mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. Choć na placu brakuje jeszcze kilku elementów, to już sprawia wiele radości dzieciakom, które nawet w chwili odbioru nie mogły się doczekać możliwości skorzystania z kolorowych i pachnącyh nowością urządzeń.
 
Na placu zwraca uwagę pierwsza w Szczecinie huśtawka dla osób niepełnosprawnych jeżdżących na wózku. Jej działanie zaprezentował wykonawca placu pan Piotr Ronewicz, którego widzimy jak należy korzystać z huśtawki po wjechaniu wózkiem do gondoli. Po zamknięciu blokady i podniesieniu pochylni, osoba na wózku chwyta się za wiszące nad głową linki i sama może się rzokołysać huśtawką tak jek chce. Jak poinformowała obecna na odbiorze technicznych pani kierownik wydziału zieleni ZUK, takich huśtawek będzie w naszym mieście więcej.  
 
Plac jest ogrodzony estetycznym płotkiem, są dwie samozamykające się bramki, a będą jeszcze dostawione piaskownica w kształcie statku, ścianka wspinaczkowa i kilka dodatkowych pochylni. Cały plac będzie monitorowany trzema kamerami.
 
Rada Osiedla Dąbie organizuje 7 września o godzinie 14,00 festyn związany z oddaniem placu do użytku. Będzie muzyka, zabawa, słodycze i dmuchane zabawki. O szczegółach napiszemy bliżej daty festynu.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.201.97.224). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook