Piknik nad Szmaragdowym

21.04.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To już doroczna tradycja, że przed pełnią sezonu turystycznego wysprzątany zostanie Szmaragd czyli niepowtarzalne jezioro jak i jego otoczenie.

Jezioro Szmaragdowe to prawdziwy szmaragd  wśród atrakcji przyrodniczych Szczecina. Warto o niego dbać i jak przystało na prawdziwy kamień szlachetny poddać oszlifowaniu. Już po raz drugi będzie ku temu okazja. 30 kwietnia br. o godz. 11.00 w rejonie Jeziora Szmaragdowego rozpocznie się piknik pn. „Szlifujemy Szmaragd”.
 
W programie pikniku m.in.: podwodne sprzątanie jeziora, projekcje filmów z podwodnych przygód, rodzinne turnieje w koszykówce i zmagania badmintonowe. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować swoich sił w łucznictwie i skorzystać ze sprzętów sportowych i trampolin. Dla najmłodszych zaplanowano tematyczne warsztaty plastyczne.  Ponadto piknik będzie również okazją do zwiedzenia podziemi  w okolicach jeziora.
 
Organizatorzy wydarzenia chcą zachęcić mieszkańców, by włączyli się w akcje oczyszczania terenów w okolicach jeziora. Każdy, kto tego dnia wybierze się na spacer po tych okolicach może uczestniczyć w sprzątaniu ścieżek spacerowych przy Jeziorze Szmaragdowym.
 
Tego dnia walutą stanie się worek uzbieranych śmieci z okolicznych miejsc spacerowych. Każdy mieszkaniec za worek odpadów będzie mógł skorzystać z przygotowanych atrakcji.  Pod koniec imprezy, przed godziną 17.00  wylosowana zostanie nagroda główna: kurs nurkowania w Centrum Nurkowym Born2dive.
 
W imieniu miasta Szczecin, które sprawuje mecenat nad imprezą, zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina i okolic!
 
EL

Foto: ubiegłoroczna akcja "szlifowanie Szmaragdu". Zdjecie nr 3, worki ze skarbami wyłowionymi z dna jeziora i wyzbieranymi w jego otoczeniu.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.