Pierwsze zwycięstwo w historii Prawobrzeże.info

18.02.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po bardzo długiej przerwie od rozgrywek, nasza drużyną wygrała za trzy punkty z ekipą Ekspert SI 3:0 (25:22, 28:26, 28:26). O zwycięstwie zadecydowała skuteczność w kluczowych momentach meczu.

Pierwszego seta zespół Prawobrzeże.info rozpoczął bardzo nerwowo. Sporo błędów własnych, problemy ze zdobywaniem punktów oraz brak czujności w obronie sprawiły, że przeciwnicy zdobyli drobną przewagę. Za sprawą dobrej postawy Rafała Czajkowskiego nasza drużyna zaczęła odrabiać straty i stopniowo grać coraz lepiej. Wydarzenia na parkiecie uległy wyrównaniu i gra toczyła się punkt za punkt. Tak było aż do końca pierwszej partii. Właśnie w tym kluczowym momencie górą byli prawobrzeżanie.

Kolejne dwie odsłony były praktycznie identyczne. Ostatni set różnił się od poprzednich tylko tym, że Prawobrzeże.info miało już solidną przewagę punktową, którą pozwoliło przeciwnikom zniwelować. Jednak ponownie w końcówce lepsi okazali się nasi siatkarze. Pierwsze zwycięstwo w historii naszej drużyny stało się faktem.

Dzięki pierwszym trzem punktom w rundzie rewanżowej, prawobrzeżanie zajmują szóstą lokatę w lidze. Warto przypomnieć, że wciąż mamy do rozegrania dwa zaległe mecze. Kolejne spotkanie Prawobrzeże.info już w najbliższy wtorek - 19 lutego. Nasza drużyna podejmie ekipę Megawatu, która w chwili obecnej zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Starcia z tym zespołem zawsze należą do niewiadomych mimo tego, że jest to „czerwona latarnia” Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Prosimy trzymać kciuki za Prawobrzeże.info w lidze SALPS.