Pierwszaki po pasowaniu

10.10.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przejęci rodzice i odświętnie ubrani uczniowie to sceneria jaka twoarzyszła wydarzeniu w KSP w Podjuchach.

Uroczystość pasowania na pełnoprawnego ucznia szkoły jest wielkim przeżyciem zarówno dla dziecka jak i rodziców. Tak było w czasie uroczystości pasowania na pierwszaka w Katolickiej Szkole Podstawowej w Podjuchach. Emocje były po obu stronach, ale chyba lepiej radzili sobie z nimi dzieci, które dziś są naprawdę bardzo świadome tego co się wokół dzieje.
 
W ślubowaniu wzięło udział niemal pięćdziesięcioro najmłodszych uczniów. Uroczystość była podzielona na część artystyczną i oficjalną. Najpierw zaprezentowali się jako mali artyści wykonując wesołe wierszyki i piosenki, a następnie musieli przejść kilka prób. Wykazali się między innymi znajomością przepisów ruchu drogowego i szkolnego regulaminu, sprawnością fizyczną, wiedzą patriotyczną oraz doskonałą pamięcią. Wszystkie zadania uważnie oceniali ich rodzice nagradzając popisy gromkimi brawami.
 
Po złożeniu uroczystej przysięgi, pani dyrektor wielkim piórem pasowała każdego pierwszaka na ucznia KSP. W nagrodę każdy otrzymał rożek obfitości ze słodkościami, szkolną legitymację i odblaskowy znaczek. Od tej pory są pełnoprawnymi uczniami w przyjaznej szkole na wysokim wzgórzu w Podjuchach. Po części uroczystość pasowania wpisała się w obchody Dnia Nauczyciela, który będzie świętowany w środę 14 października. ©
 
EL
                                                                                                                                                 
 Serdeczne podziękowania dla pani Beaty Cz., za pomoc w powstaniu materiału.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.