Pierwsza taka inwestycja z SBO

19.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Otwarto oferty złozone w opdowiedzi na budowę boiska przy ulicy Orlej w Kijewie.

Jeden wykonawca jest zainteresowany budową boiska sportowego wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą przy ul. Orlej w Szczecinie – Etap I. Będzie to pierwsza inwestycja realizowana na Prawobrzeżu ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
 
 
 

Nazwa (firma) oraz adres Wykonawcy
Cena oferty brutto
Solid – Stet sp. z o.o. sp. komandytowa
ul. Arkońska (Stadion), 71-245 Szczecin
1 993 443,10 zł

 
Inwestycja obejmuje m.in.:Wykonanie nawierzchni boiska wraz z pasami technicznymi (w tym budowę piłkochwytów, ogrodzenia od strony trybun, systemu nawadniania i drenażu boiska, oświetlenia i nagłośnienia); oraz wykonanie zagospodarowania terenu (w tym chodniki, drogę dojazdową, miejsca postojowe, elementy małej architektury). Na wykonanie zadania przyszły wykonawca będzie mieć czas nie dłuższy niż 150 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.
 
Inwestycja realizowana jest w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. Niestety, towarzyszy jej sprzeciw części mieszkańców, którzy twierdzą, że głosowali na boisko, a nie na stadion. Ich obawy budzi wielkość proponowanego obiektu wraz z infrastrukturą. Mimo zapewnień Magistratu, że będzie to boisko z zapleczem, ludzie nadal protestują. Jednak wygląda na to, że miasto nie będzie się oglądać na te bezzasadne sprzeciwy i wykona zadanie, które Kijewu wpdało jak przysłowiowe ziarno. Błąd w zapisie „bisko ulica Orla rejon Dąbie” zmylił wielu głosujących przekonanych, że chodzi o boisko dla Dąbia. Jeśli w tym roku nie rozpocznie się inwestycja, przepadną pieniądze i wielka szansa dla Kijewa na ładne i z zapleczem boisko sportowe.
 
EL

Foto przykładowe net

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.