Piękna i Bestia

22.03.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Oto propozycja, która rozgrzeje serca przede wszystkim trzydziestokilkulatków, pamiętających pierwszą, animowaną wersję baśni Disneya. Teraz mamy okazję oglądać wersję filmową ze znakomitymi aktorami, wspaniałą (choć już dobrze znaną) muzyką oraz z fascynującymi efektami specjalnymi. Znowu możemy poczuć tę magię i przeżyć pamiętane jeszcze z dzieciństwa emocje.

Fabuła filmu jest bardzo wiernym odpowiednikiem animowanej historii. Żyjąca we francuskim miasteczku na prowincji Bella (Emma Watson) marzy o wielkim świecie i przygodach podobnych do tych, jakie przeżywają bohaterowie jej ukochanych lektur. Z powodu marzycielstwa i ciągłego chodzenia z nosem w książce, a także z powodu ojca wynalazcy, Bella jest uważana za dziwną, choć piękną istotę. Jej ręki pragnie zakochany głównie w sobie Gaston (Luke Evans), przystojny pyszałek i narcyz, potrzebujący jedynie kolejnego trofeum. Gdy ojciec Belli, Maurycy (Kevin Kline) przez przypadek trafia do tajemniczego zamczyska i zostaje uwięziony przez straszliwą bestię (Dan Stevens), dzielna córka rusza mu z pomocą, nie wiedząc jeszcze, że czeka ją przygoda życia.

Już pierwsze zapowiedzi i plakaty do filmu nie pozostawiały wątpliwości, że Emma Watson robi duże wrażenie jako Bella. Ceniona nie tylko za urodę, ale i za inteligencję, brytyjska aktorka była oczywistym wyborem do roli zaczytanej piękności. Luke Evans w roli Gastona to wybór mniej oczywisty, ale jeszcze bardziej trafiony, ponieważ to on właśnie kradnie całe show, czarując widzów przebojowymi występami wokalnymi i bezbłędną mimiką. Znakomicie wypada także cały drugi plan, w tym Emma Thompson, Stanley Tucci, Ewan McGregor i Ian McKellen. To, że wielcy aktorzy wcielają się w zastawę stołową i sprzety, pozwala w pełni docenić ich talent. W dodatku piękna scenografia, kostiumy, charakteryzacja i efekty specjalne sprawiają, że każdy kadr wręcz emanuje magią, będąc doskonałym uzupełnieniem animowanego pierwowzoru sprzed dwudziestu lat.
 
Więcej recenzji znajdziesz na www.szczere-recenzje.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.