Petycja w obronie „A”

03.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od 1 sierpnia autobusy linii „A” kursują na trasie os. Bukowe-pl.Rodła.

Skrócenie linii "A" wynika z obserwacji. Przez okres wakacyjny do szkół przy ul. Hożej znacznie ubyło pasażerów. Od września wielu mieszkańców Prawobrzeża zapewne powróci na tę trasę i nie można ich zostawić bez bezpośredniego połączenia z rejonem os. Książąt Pomorskich czy wspomnianych szkół – tłumaczy pracownik ZDiTM. Dlatego od września będą wprowadzone kolejne zmiany. ZDiTM uznał, że linia „F” na całej trasie pokrywa się z linią 107, i choć czas przejazdu obu niewiele się różni, to jak każdy bilet na linię pospieszną jest on dwukrotnie droższy. Od września w godzinach szczytu linia "A" będzie kursować na trasie Police - os. Bukowe, natomiast poza szczytem i w dni wolne od pracy na skróconej trasie Bukowe-pl. Rodła. Takie zmiany niezadawalają mieszkańców Bukowego, Słonecznego i innych osiedli, które były połączone linią "A", bo po zmianach trzeba się przesiadać by na przykład dotrzeć z Prawobrzeża na Niebuszewo czy Żelechowo. Rozpoczęto zbieranie podpisów pod petycją o przywrócenie poprzedniego połączenia.
 
Pod petycją przeciwko skróceniu trasy autobusu pospiesznego "A" podpisało się już blisko 300 mieszkańców osiedli na Prawobrzeżu. Zbiórkę podpisów zainicjowali  osiedlowcy ze Słonecznego, Majowego, Bukowego i Kijewa. Chodzi o autobus "A", który od 1 sierpnia nie kursuje już do ul. Studziennej. Według protesujących skrócenie trasy o jedną trzecią w czasie wakacji może nie jest problemem, ale od września ten pośpieszny będzie potrzebny setkom pasażerów dojeżdżających choćby do szkół na Hożej – uzasadniają zbieranie podpisów pomysłodawcy. Linia "A" łączyła Prawobrzeże z centrum Szczecina z osiedlem Książąt Pomorskich i północnymi dzielnicami Szczecina. Petycja jest dostępna między innymi w siedzibie SM "Dąb".

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego twierdzi, że modyfikacja linii nie jest związana z budową Szybkiego Tramwaju. Przynajmniej na razie, bo konsultacje społeczne w sprawie zmian połączeń na Prawobrzeżu dopiero się rozpoczęły (pisaliśmy już o tym na naszych łamach). ZDiTM oficjalnie  informuje, że od września pośpieszny "A" w godzinach szczytu będzie kursować aż do Polic. Zlikwidowany zostanie natomiast pospieszny "F". Poza godzinami szczytu i w dni wolne od pracy autobusy „A” mają kończyć kursy w centrum Szczecina tj. na placu Rodła.

EL


Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.