Pętla zainteresowała radnych

16.07.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kolejne zawirowanie wokół budowy pętli autobusowej przy końcowym przystanku Turkusowa SST, było przedmiotem obrad radnych Rady Miasta.

Najpierw wysłuchali oni informacji na temat kolejnej awarii na torowisku – pisaliśmy o wypaczeniu szyn na zakręcie przy wjeździe w zakręt przed wiaduktem na ulicy Hangarowej. Zastępca prezydenta miasta Michał Przepiera potwierdził, że w ten weekend tramwaje będą jeździć na skróconej trasie bo w trybie doraźnym będą usuwane uszkodzenia na torowisku w kierunku Turkusowej. Radni postanowili wystąpić z wnioskiem do prezydenta miasta o dokonanie pełnego audytu obu inwestycji, czyli budowa torowiska od Mostu Długiego do Basenu Górniczego i od Basenu do pętli Turkusowa. Radni oczekują pełnej informacji na temat tych inwestycji.
 
Debatowano też nad zawirowaniem wokół budowy pętli autobusowej Turkusowa. Zerwana przez miasto umowa z wykonawcą i nałożenie na niego kar za nieprzystąpienie do robót, definitywnie pogrzebało termin oddania pętli do użytku do końca tego roku. Ma to swoje konsekwencje, gdyż przygotowywana siatka nowych połączeń komunikacyjnych na Prawobrzeżu nie wejdzie w życie w zapowiedzianym terminie. W ramach kary wynoszącej ponad 800tys. zł, miasto przejmie od niedoszłego wykonawcy projekt budowy pętli warty 600tys. zł. Pozostała kwota ma być wyegzekwowana od wykonawcy.
 
Wszystko to sprawia, że pętla powstanie nie wcześniej niż na przełomie wiosny i lata przyszłego roku. Wtedy też można się spodziewać zmian w komunikacji. Zastępca prezydenta zapowiedział, że nowy przetarg na wyłonienie kolejnego wykonawcy pętli autobusowej  zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.