Pętla z opóźnieniem

12.07.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już nie jak zapowiadano pod koniec wakacji, ale w okolicach października ma być gotowa pętla autobusowa przy ulicy Turkusowej.

Jej budowa najpierw została zaplanowana z opóźnieniem, a następnie nierzetelny wykonawca zszedł z budowy. Ma ona być integralną częścią pętli tramwajowej SST, ale jej budowa opóźniła się o ponad rok. Powoli jednak wyłania się pełny zarys obiektu. Odwiedzając plac budowy widać postęp robót. Wykonawca zrealizował większość prac ziemnych. W dalszej kolejności na pętli autobusowej wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej. Na drogach dojazdowych ułożona zostanie warstwa bitumiczna. Zamontowane zostaną oprawy oświetleniowe, wiaty przystankowe i rowerowe, balustrady, jak również elementy Systemu Informacji Pasażerskiej: tablice i piktogramy, biletomat, kamery. Przebudowę przejdzie także skrzyżowanie ulic Turkusowej i Jasnej. Tu powstanie przejazd przez torowisko, a wzdłuż nasypu powstanie droga dojazdowa do pętli. Biuro prasowe magistratu zapewnia, że inwestycja powinna być ukończona na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Trwają jednocześnie prace nad siatką połączeń komunikacji miejskiej obejmującej głównie Prawobrzeże. Jej kształt powinien być znany po wakacjach, choć jej wejście w życie początkowo zapowiadano już od 1 września. Ponieważ do tego czasu pętla przy Turkusowej nie będzie gotowa, wejście w życie nowego rozkładu też się przesunęło w czasie. Radom Osiedli przypominamy, że mogą wnosić sugestie co do połączeń, czy choćby poprzeć wniosek o lepsze skomunikowanie dla uczniów IIILO w Dąbiu z Płonią, Jezierzycami czy Zdunowem. Koszt budowy pętli autobusowej Turkusowa to 7,2mln zł.

                                                                                                        Bel

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.