Pętla (na razie) lśni

25.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nasi czytelnicy zwrócili się do nas po pomoc w uprzątnięciu śmieci na pętli SST Turkusowa.

W liście do redakcji czytelniczka pisze: „...jestem mieszkanką osiedla Słonecznego, codziennie chodzę na pętlę tramwajową przy Turkusowej. Chciałabym zasygnalizować problem z zalegającymi śmieciami na trawniku wzdłuż całej długości chodnika - od wiat tramwajowych do przejścia na ul. Turkusową”.
 
Dalej czytelnicza skarży się, że prosiła ZDiTM o uprzątnięcie pętli ale nic w tej sprawie nie zrobiono. Tymczasem ku naszemu zaskoczeniu, na pętli był dziś wręcz idealny porządek. Żadnych śmieci , butelek po napojach czy zużytych biletach. Ani śladu chusteczek higienicznych czy innych odpadków. Oby tak było zawsze!
 
Można mieć natomiast zastrzeżenia do czystości wzdłuż chodnika, który prowadzi od pętli do osiedla. To już nie są tereny podległe ZDiTM lecz są one komunlane i sprzątnie należy do gminy. Zgłoszenie powinna przekazać do grupy robót interwencyjnych miejscowa rada osiedla. Wtedy zjawi się ekipa i uprzątnie teren z zalegających śmieci.
 
Czytelniczce dziękujemy za sygnał i dla ilustracji zamieszczamy zdjęcia wykonane tuż przed godziną 15,00. A swoją drogą stare przysłowie mówi, że nie tam jest czysto gdzie wielu sprzątających, lecz tam gdzie niewielu śmiecących. Coś w tym jest. ©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.