Pętla czeka na remont

16.08.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pętla autobusowa na osiedlu Bukowym, lata świetności ma już dawno za sobą i czeka na gruntowny remont.

Dziś niektóre z jej peronów są po prostu zrujnowane co zagraża bezpieczeństwu pasażerów. Z trzech peronów odjeżdżają stąd autobusy kilku linii, w tym pośpieszny A. Naszą uwagę zwrócił asfalt wypełniający stanowisko postojowe pomiędzy wysepkami peronów, który jest w stanie zagrażającym bezpieczeństwu. Bruzdy i koleiny wyżłobione w asfalcie są na tyle głębokie, że jeśli ktoś chciałby dobiec do odjeżdżającego autobusu może się potknąć i bolesny upadek gotowy. Asfaltowe bruzdy są tu od wielu miesięcy, choć ostatnie upały pogłębiły problem. Taka nierówna nawierzchnia to prawdziwy tor przeszkód dla matek z wózkami dziecięcymi, którymi po prostu nie da się przejechać pomiędzy peronami. Trzeba je przenieść ponad tymi wyżłobinami. Ostatnie upały sprawiły, że silnie nagrzany asfalt stawał się na tyle miękki, że wjazd wielotonowego autobusu dodatkowo pogłębił deformacje.
 
Pasażerów interesuje jak długo jeszcze będą krążyć pomiędzy tymi wyżłobieniami oraz zapadliskami na peronie gdzie płytki chodnikowe sa wręcz pokruszone jak kruszonka na placku. Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego, który jest zarządcą pętli na osiedlu Bukowym pytając, kiedy miasto zamierza poddać ją remontowi? Najpierw zapewniono nas, że sprawa jest znana i zapadły już pewne decyzje. Zaplanowany jest remont, który ma polegać na sfrezowaniu kolein, co pozwoli na wyrównanie nawierzchni. Nie planuje się wylewania nowej warstwy asfaltu bo frezowanie usunie wały wypiętrzonego i zdeformowanego asfaltu. Na nasze pytanie, kiedy rozpocznie się remont, ZDiTM oświadczył, że plan zakłada początek września. Planowany remont nie zakłada wielkiego zakresu robót, ale likwidacja tych zagrażających bezpieczeństwu kolein, wpłynie na poprawę warunków korzystania i przemieszczania się pomiędzy peronami pętli, a także poprawi jej estetykę. Ten drobny lifting należy się tej petli już dawno, szkoda, że nie będzie to bardziej kompleksowy remont.
   ZDiTM po naszej interwencji wykonał już frezowanie asfaltu i mamy przynajmniej równiejszą nawierzchnię. Na remont czeka najbardziej zniszczony peron.
 
EL
 
Jedno ze zdjęć (nr 5) przesłane przez czytelnika przedstawia stan asfaltu przed frezowaniem.
                                                                                                                                                  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook