Pasowanie i otwarcie

14.10.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Odświętnie i uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej w SP nr 59 przy ulicy Dąbskiej.

Obchody uświetniło oficjalne oddanie do użytku nowego skrzydła szkoły wraz z dużą halą sportową. Był to też bardzo podniosły dzień dla pierwszaków, których oficjalnie pasowano na uczniów tej szkoły. W uroczystości uczestniczyli członkowie zarządu miasta z prezydentem Piotrem Krzystkiem na czele, radni Rady Miasta, przedstawiciele RO, dyrektorzy szkół z Prawobrzeża, duchowieństwo, nauczyciele i uczniowie tej szkoły. Życzenia dla nauczycieli złożyli przedstawiciele magistratu, wydziału oświaty, a także dzieci, które nie kryły zadowolenia z nauki w nowych, lepszych warunkach. W trakcie akademii uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi uczniami poprzez pasowanie na ucznia SP nr 59. Dokonała tego pani dyrektor Małgorzata Szumaczuk.

Nowa część szkoły SP nr 59 to pierwsza od podstaw inwestycja w oświacie na Prawobrzeżu od kilkudziesięciu lat. Ostatnią wybudowaną szkołą była SP na osiedlu Słonecznym gdzie obecnie jest CKS. Ciasnota i duża liczba dzieci z nowych osiedli Kijewo, Klęskowo, Bukowe i Nad Rudzianką, niejako wymusiły na władzach decyzję o budowie szkoły wraz z dużą halą sportową. Hala ma pełne zaplecze socjalne i widownię na antresoli, a jej wielkość robi duże wrażenie. Hasło jakie przyświecało obchodom Dnia Edukacji Narodowej, że „nowa szkoła, to nowe wyzwania”, z pewnością z tą kadrą i zdolnymi uczniami zostanie zrealizowane bez reszty.

Nie chcemy uchodzić za malkontentów, ale szpinakowy kolor elewacji hali sportowej mocno nas zaskoczył… Oto jak wyglądała ona pod koniec sierpnia. Zachowamy to zdjęcie w archiwum.

 

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.117.166). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook