Parking z poślizgiem

22.11.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nie w listopadzie jak wcześniej zapowiadano, a w grudniu zostanie udostępniony gotowy już parking typu Park&Ride przy ul. Hangarowej.

Kierowcy będą mieć do dyspozycji za darmo ponad 400 miejsc parkingowych. Parking przewidziany jest dla samochodów osobowych (masa całkowita do 3,5 tony). W ramach inwestycji wykonane zostało również oświetlenie, monitoring wizyjny. Parking zintegrowany z Systemem Zarządzania Ruchem. Zamontowany jest także system zliczania pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z parkingu wraz z tablicą informacyjną o wolnych i zajętych miejscach. Dodatkowo, dzięki kamerom na parkingu każdy kierowca będzie miał możliwość podglądania swojego pojazdu za pomocą strony internetowej. Do dyspozycji dostępne będzie biletomat do zakupu biletów komunikacji miejskiej.

W związku z tym przygotowywany został regulamin korzystania z parkingu, który dziś ma być procedowany na sesji rady miasta. Zakłada on przede wszystkim uporządkowanie parkowania w tym miejscu. Regulamin zakłada m.in. możliwość parkowania do 24h. Ma to zapobiec nielegalnemu pozostawianiu wraków oraz giełdy pojazdów. Miasto planuje działania zachęcające do korzystania z parkingu. Między innymi w styczniu planowany jest konkurs dla użytkowników parkingu, spośród kierowców, którzy będą korzystalć z niego w grudniu rozlosowanych zostanie 5 biletów miesięcznych na okaziciela, na wszystkie linie.

W porannym szczycie komunikacyjnym kierowcy tracą do kilkunastu minut względem tramwaju na trasie pomiędzy przystankami Hangarowa - Brama Portowa. Do tego należy doliczyć czas na znalezienie miejsca parkingowego w centrum miasta. Realną alternatywą dla kierowców jest skorzystanie z komunikacji miejskiej, która jest najwygodniejszym i najszybszym sposobem poruszania się po centrum i śródmieściu. Dzięki niej można nie tylko zaoszczędzić czas, ale także pieniądze. Nowe sposoby zakupu i kasowania biletów pozwalają na opłacenie rzeczywistego czasu, który pasażer spędza w autobusach i tramwajach. Wykonawcą i jest firma Eurovia SA. Koszt inwestycji to ponad 7 mln zł.

Bel

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.