Park Majowe bliżej finiszu

17.05.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wszystko wskazuje na to, że Park Majowe zostanie ukończony szybciej niż zakładały plany.

Budowa nowego parku na osiedlu Majowym nabrała błyskawicznego tempa. Przepiękne miejsce gotowe będzie już w lipcu, choć początkowo zakładano, że budowa zakończy się we wrześniu. Park u zbiegu ulic Andrzejewskiego i Iwaszkiewicza będzie miał ponad 2 hektary. Powstaje na niezagospodarowanej dotąd działce, składowisku gruzu porośniętego krzakami i różnym zielskiem, i bez wątpienia będzie ozdobą tej części miasta. Choć inwestycja jest w trakcie realizacji, efekty już teraz są widoczne i robią wrażenie.
Przed realizacją inwestycji wycięte zostały samosiewy oraz wykarczowane krzaki. Ziemię oczyszczono za pomocą specjalistycznej maszyny do przesiewania. Wywieziono tym samym pochodzące z lat 70. ubiegłego wieku pozostałości po budowie okolicznych bloków. Obecnie trwa sadzenie drzew i krzewów. Finalnie znajdzie się w Parku Majowe: 117 drzew liściastych (klony, buki, brzozy, jarząby, miłorząby, kasztanowce, lipy, śliwy), 24 drzewa iglaste (sosny, świerki, jodły), ponad 1500 krzewów liściastych (m.in. berberysy, derenie, forsycje, krzewuszki, lawendy, tawuły) oraz 226 iglastych (jałowce, sosny górskie). Będą także pnącza – 39 sztuk, trawy ozdobne – 279 sztuk oraz blisko 1700 krokusów. Na całości przebijają się już wysiane trawniki.
Na terenie parku trwa ustawianie placu zabaw oraz siłowni pod chmurką. Wytyczona jest także żwirowa rzeka, która obsiana zostanie roślinami. Układane są również kolejne utwardzone alejki. Przygotowywana jest ścieżka zdrowia. Na koniec ustawiane będą ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz ułożone bezpieczne nawierzchnie na placu zabaw. Trwa przygotowywanie terenu pod ustawienie pergoli i altany. Zbudowana została także linia zasilająca, która pozwoli oświetlić nowy park oraz strefy wejściowe. Są już ustawione lampy oraz skrzynki przyłączeniowe. Inwestycja kosztuje 2,5 miliona złotych i w sporej części jest finansowana z funduszy Rady Osiedla Majowe, które co roku rady otrzymują na tzw. małe inwestycje osiedlowe.
 
EL
Foto własne i ZUK

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.207.160.97). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.