Parafialna gwiazdka

23.12.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Sto paczek dla rodzin i ponad 60 dla dzieci rozdała tuż przed świętami parafialna Caritas w Dąbiu.

W parafii WNMP przygotowano paczki dla potrzebujących, a dla dzieci paczki przygotowali parafianie. – W okresie Adwentu z choinki stojącej w kościele, ludzie zabierali wiszące tam serduszka z imionami dzieci, które chciały otrzymać paczkę świąteczną od nieznanej osoby – informuje Krystyna Przylepa szefowa miejscowego Zespołu Caritas. W sumie parafianie przygotowali ponad 60 paczek. Każda popisana imieniem zawartym na serduszku trafiła do adresata.

   Nie wiemy co zawierają paczki przygotowane przez parafian, bo to swego rodzaju tajemnica czym ludzie obdarowali dzieci, ale możemy powiedzieć co zawierały paczki przygotowane przez Caritas dla rodzin. – Są to produkty żywnościowe, które zakupiliśmy z naszych funduszy – mówi Krystyna Przylepa. Dodaje też, że zakup produktów wsparł też ksiądz kanonik Kazimierz Piaseki proboszcz Parafii WNMP, który od lat wspomaga działalność Caritasu i wspiera potrzebujących.

   Na naszych zdjęciach podopieczny odbiera przygotowana paczkę, oraz zespół Caritas, który tradycyjnie co roku przygotowuje paczki pomagając potrzebującym.

W imieniu obdarowanych ponad 160 osób, składamy podziękowanie za okazywane serce!

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.